هیلاری كلینتون: تبانی روسیه و ترامپ باعث شكست من شد

هیلاری كلینتون همكاری عمیق میان رئیس‌جمهور كنونی آمریكا و روسیه را عامل شكست انتخاباتی‌اش دانست و تاكید كرد، امیدوار است محققان هرچه سریع‌تر به نتایجی برسند كه مجرم بودن و مقصر بودن دونالد ترامپ را ثابت كند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن اگزمینر، هیلاری کلینتون، رقیب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری اذعان کرد: در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش مردم وی و ارزیابی‌های تیمش را مبنی بر اینکه روسیه با ترامپ همکاری می‌کند تا وی را در راس کاخ سفید بنشاند، رد کردند و همین امر باعث شکست کلینتون در انتخابات شد.

هیلاری کلینتون در کنفرانسی در کالیفرنیا گفت: ما اساسا بیرون رانده شدیم. اوضاع بدین گونه بود که انگار مردم می‌گفتند ببینید کلینتون از دور انتخابات خارج می‌شود. این توطئه، توطئه گسترده جناح راست است اما باید اصلاح کنم این توطئه، توطئه گسترده روسیه است. در حال حاضر نیز مشخص شده که حق با ما بوده است.

هیلاری کلینتون در این سخنرانی از عبارت "توطئه گسترده جناح راست" استفاده کرد که به اظهاراتش در دهه ۱۹۹۰ میلادی اشاره داشت یعنی هنگامی که کلینتون به شبکه ان‌بی‌سی گفت: اتهامات وارده علیه بیل کلینتون، رئیس‌جمهور وقت آمریکا درخصوص داشتن رابطه نامشروع با مونیکا لوینسکی، یکی از مقامات کاخ سفید بخشی از توطئه گسترده جناح راست برای سرنگونی بیل کلینتون است. اما این اظهارات با تایید رابطه نامشروع بیل کلینتون رد شد.

هیلاری کلینتون گفت: براساس مسائلی که تاکنون مشاهده کرده‌ام تنها دونالد ترامپ را مسئول شکستم در انتخابات می‌دانم. خیلی سخت است که انگشت اتهام را به طرف دونالد ترامپ نگیرم. به نظر من پیوند بین اخبار جعلی داخلی و داده‌های داخلی مربوط به جمهوری‌خواهان با توانایی‌های قابل توجهی که روس‌ها دارند به ویژه سازمان اطلاعات روسیه که بازوی اطلاعات نظامی ارتش روسیه است و عملیات سایبری بسیار پیچیده‌ای انجام می‌دهد، ترکیب شده است.

وی افزود: ویکی لیکس، هکر رومانیایی معروف به گوسیفر و وب سایت افشاگر دی سی لیکس که بسیاری از اسناد و مدارک حساب کاربری مرا هک و منتشر کرده بودند از اوایل ژوئیه هیچ کاری انجام نداده‌اند چراکه به نظر من وظیفه خود را انجام دادند.

کلینتون در ادامه گفت: به نظر من آنچه که در جریان انتخابات برای من رخ داد قابل پیش بینی نبود.

کلینتون بارها به خاطر امتناعش از اینکه عملکرد خود را مقصر شکستش در مقابل ترامپ بداند به سخره گرفته شده اما اذعان کرد که وی انتظار پیروزی را داشت.

وی گفت: فکر می‌کنم من قربانی گمانه زنی‌های گسترده‌ای شدم مبنی بر اینکه پیروز انتخابات خواهم شد. داستان‌سازی و فریبکاری و اخبار جعلی در فیس‌بوک به شکست من در انتخابات کمک کرد.

۱۳۹۶/۳/۱۱

اخبار مرتبط