مراسم پایان دوره فارسی آموزان در مجارستان برگزار شد

مراسم پایان نخستین دوره مقدماتی فارسی آموزی كه از آبان ماه پارسال (1395) آغاز شده بود، امروز (دوشنبه) در خانه زبان ایران در مجارستان برگزار شد .

به گزارش نما به نقل از ایرنا ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست به منظور کمک به گسترش زبان فارسی در مجارستان، با تشکیل 'خانه زبان ایران' برای علاقه مندان در مدرسه خوارزمی، کلاس های آزاد فارسی آموزی برگزار می کند.
دوره فارسی آموزی در این مرکز از آبان ماه سال 1395 در دو مقطع بزرگسالان (برای اتباع مجارستان) و خردسالان (نسل سومی های ایرانی مقیم مجارستان) با حضور ٣٠ زبان آموز آغاز شد.
در مراسم روز دوشنبه، نخستین گروه متشکل از 15 زبان آموز که با موفقیت دوره مقدماتی را به پایان رسانده اند، گواهینامه دریافت کردند.
غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم، آموزش زبان فارسی را برای آشنایی با میراث غنی فرهنگی و دیرینه تمدنی ایران اسلامی بسیار مهم و یکی از اولویت های برنامه های سفارت ذکر کرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به استقبال دوستداران زبان فارسی در مجارستان اظهار امیدواری کرد دور دوم این کلاس ها از شهریورماه تشکیل شود.
دکتر اولیا رئیس دانشگاه یزد و هیات همراه نیز که برای مذاکره با مقامات دانشگاهی و آموزشی در مجارستان به سر می برد، در این مراسم با تاکید بر نقش تاثیرگذار آشنایی با زبان فارسی، فارسی آموزان را برای دیدار و گفت و گو با استادان دانشگاه و همچنین بازدید از مراکز تاریخی و فرهنگی به یزد دعوت کرد که مورد استقبال فارسی آموزان قرار گرفت.

۱۳۹۶/۳/۲۲

اخبار مرتبط