دربی دوستانه در آلمان مهم است یا نرفتن به المپیك!/بهانه برای ندادن بازیكن همیشه وجود دارد

سرمربی تیم امید گفت:هر زمان از سال كه دنبال بازیكن تیم امید می رویم بهانه ای وجود دارد یكبار لیگ و یكبار بدنسازی. این دفعه با تاج جلسه می گذارم.

به گزارش نما به نقل از مشرق – در آستانه برپایی اردوی آخر تیم امید پیش از شرکت در مسابقات آسیایی زیر 23 سال در تاجیکستان غیبت بسیاری از مهره های شاغل در لیگ برتر در اردوی قبلی و احتمالا اردوی بعدی به موضوع این روزهای تیم فوتبال امید و کادر فنی این تیم تبدیل شده است. اینکه مسئولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم به شکل تلویحی اعلام کرده اند نمی توانند بازیکنان شان را در اختیار تیم امید قرار دهند نیز از دیگر مسایل عنوان شده از سوی کادر فنی این تیم بشمار می رود.

امیرحسین پیروانی در گفت و گو با مشرق، درباره آخرین وضعیت این تیم پیش از اعزام به مسابقات آسیایی و حضور یا عدم حضور بازیکنان در اردوی در نظر گرفته شده برای این تیم حرف زد.

متن کامل صحبتهای وی در ادامه می آید:

*اردوی 7 نفره را تعطیل کردم

قبل از این و در اردویی که داشتیم اینقدر نفرات کم بودند که اردو را تعطیل کردیم. حتی این تصمیم یک روز زودتر از پایان مهلت مقرر شده برای اردو انجام شد. کلا 9 نفر در اردو حاضر بودند که دو نفرشان هم روزهای آخر رفتند و کلا 7 نفر شدیم. همه را فرستادیم تا بروند و حالا تصمیم داریم از پنجشنبه این هفته (پانزدهم تیر) اردوی 7 روزه مان را تا قبل از اعزام آغاز می کنیم. هر چند که فکر می کنم همین تعداد روز هم برایمان کم است.

*دوستان منتقد راهکار بدهند

ما در تیم جوانان هم که بودیم تقریبا همین مشکلات را داشتیم. آن زمان هم دو تن از بازیکنانمان روز پرواز آمدند و 7 تا 8 بازیکنمان بعد از اتمام لیگ به ما ملحق شدند. در جلسه ای که آن زمان با مسئولان فدراسیون داشتیم قرار بود که از اول اردیبهشت ماه بازیکنان در اختیار ما باشند ولی هیچ باشگاهی این همکاری لازم را با ما نکرد و بعد آن نتایج حاصل شد و آن انتقادات را مطرح کردند که تیم از نظر بدنی مشکل داشته! ولی همه می دانند که اولین نیاز یک تیم حضور بازیکنان است تا هماهنگی تاکتیکی بین بازیکنانش بوجود بیاید و شرایط جسمی ارتقا پیدا کند ولی در رده جوانان این اتفاق نیفتاد و فقط بعد از آن دوستان عملکرد ما را مورد بررسی قرار دادند. ای کاش همان دوستان حالا با دیدن این وضعیت بیایند و راهکار ارائه بدهند که در این شرایط ما چکار کنیم؟ الان پدیده، صنعت نفت، استقلال و خیلی تیم ها در سفر هستند و پرسپولیس هم در حال اعزام تیمش است و ما نمی دانیم با این وضعیت چکار کنیم.

*احتمالا روز بازی بازیکن ها می آیند!

ما بیست و چهارم عازم مسابقات هستیم و بیست و هشتم اولین بازی مان را برگزار می کنیم. یکم مرداد هم با عمان بازی داریم. اما فکر می کنم با این شرایط که پیش می رویم اگر خیلی با ما همکاری شود روز بازی یا یک روز زودتر تعدادی از بازیکنان مان را در اختیار داشته باشیم. ضمن اینکه ظاهرا قرار است استقلال و پرسپولیس بیست و پنجم تیر یک بازی دوستانه هم در آلمان داشته باشند! با این وضعیت که ما 4 بازیکن تقریبا اصلی مان در این دو تیم حضور دارند چه کاری از دستم بر می آید؟ نمی دانم اهمیت مسابقات در مسیر رسیدن به المپیک بیشتر است یا یک بازی دوستانه دربی در آلمان!

*تاج به باشگاه ها نامه زده است

یکشنبه جلسه ای در حضور رییس محترم سازمان تیم های ملی و برخی از اعضای کمیته محترم تیم ملی داشتیم. مشکلات بررسی شد و مورد ارزیابی قرار گرفت و نهایتا نامه ای از سوی آقای تاج تنظیم و به باشگاه ها ارسال شد که همکاری لازم را با تیم امید داشته باشند ولی اینکه چقدر این مهم اجرایی شود با خداست. با توجه به اینکه پانزدهم اردوی ما آغاز می شود و بعد هم به مسابقات اعزام می شویم باید تا آن روز صبر کنیم و ببینیم که چه تیم هایی می توانند با ما همکاری کنند.

*با تنبیه باشگاه درد تیم امید درمان نمی شود

این که نامه تاج به باشگاه ها تا چه اندازه ضمانت اجرایی دارد را نمی دانم ولی این را می دانم که هفته پیش آقای حسن زاده رییس کمیته انضباطی هم در این باره مطلبی را عنوان کردند که اگر باشگاه ها بازیکن ندهند با تنبیهاتی مواجه خواهند شد ولی وقتی تیم امید با این شرایط راهی رقابت ها شد این تنبیهات دیگر به درد نمی خورد. اغلب هم بعد از اعزام تیم ما تنبیهات صورت می گیرد. من کلا با این کار مخالفم و معتقدم در فضای تعامل اتفاقات بهتری رخ می دهد.

*اگر کسی نیاید با تاج جلسه می گذارم

برای روشن شدن این وضعیت تا روز آغاز اردوی آخر صبر می کنم. اگر تا آن روز بازیکنان نیایند یک جلسه مجدد با مهدی تاج برگزار می کنم تا قطعا یکسری از باشگاه ها بازیکنان شان را بدهند. این پیش بینی را هم کرده ایم که شاید رایزنی هایی انجام شود تا بازیکنان روز بازی ها به ما ملحق شوند ولی این به درد تیم ما نمی خورد و کار درستی نیست. دوستان عنوان می کنند که دو تیم قرقیزستان و عمان تیم های آسانی هستند ولی این درست نیست. ما همواره در رویارویی با آنها به مشکل خورده ایم و کار سخت است.

*همیشه بهانه ای برای بازیکن ندادن وجود دارد

زمانی که می خواستیم تیم جوانان را به مسابقات جهانی اعزام کنیم هم عنوان می شد که زمان مناسبی نیست چون لیگ در حال برگزاری بود. اکثر این بازیکنان از تیم ملی جوانان رشد کردند. من قویا عنوان می کنم روزی که تیم جوانان شکل گرفت هیچ یک از این بازیکنان حتی در کنار تیم های بزرگسالان باشگاه شان راه هم نمی رفتند چه برسد به تمرین کردن. مهمترین مهره های ما نورافکن یا شکاری بودند که یک جلسه تمرین با بزرگسالان نداشتند. این بچه ها در کنار تیم جوانان رشد کردند و کم کم مورد توجه تیم بزرگسالان باشگاه شان قرار گرفتند. آن روزها می گفتند در کوران مسابقات هستند، الان هم که می گویند بازیکنان در حال بدنسازی هستند. همیشه بهانه ای برای بازیکن ندادن وجود دارد. پس تیم امید چه زمانی می تواند از دسترنج خودش استفاده کند!

*بدون بازیکن چطور تمرین کنیم؟

همیشه بعد از مسابقات نتیجه گیری و تصمیم گیری می شود و طبق معمول توانایی فنی مربی و کادر فنی مورد ارزیابی قرار می گیرد اما دیگر هیچ موضوعی مطرح نمی شود. ولی همه می دانند که مهمترین نکته برای برگزاری تمرین حضور بازیکنان است و بعد از آن بحث زمین، دروازه، تغذیه، قیف و سایر مسایل مطرح می شوند. ما فعلا در داشتن بستر اصلی تمرینات مان که خود نفرات هستند دستمان بسته است.

۱۳۹۶/۴/۱۳

اخبار مرتبط