سالك: تحریم‌ها یكی پس از دیگری در حال تصویب است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی یكی پس از دیگری در حال تصویب است و به بهانه‌هایی همچون مسأله حقوق بشر تشدید می‌شود.

به گزارش نما، حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی امروز با تأکید بر جلوگیری از نفوذ اظهار کرد: نباید میدان سیاسی کشور را به اجانب واگذار کرد، جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا رسالتی دارد و باید به آن رسالت عمل کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی می‌خواهد اسلام در جهان حاکم شود ولی آمریکا دقیقاً نقطه مقابل این موضوع را مطرح می‌کند و می‌خواهد اسلام محو شود، در صورتی که ما می‌خواهیم رژیم صهیونیستی محو شود، بنابراین ما در یک نبرد بسیار سخت حق و باطل قرار داریم و این نبرد پایان‌ناپذیر است تا وقتی که وعده الهی تحقق پیدا کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورشکستگی آمریکا و اروپا گفت: ورشکستگی رژیم صهیونیستی کاملاً مشهود است و این ورشکستگی از ابعاد مختلفی به وجود آمده و از واکنش‌های کشورهای منطقه به خصوص رژیم اشغالگر صهیونیستی مشخص است.

* آمریکا به دنبال بهانه برای استفاده از بمب شیمیایی است

وی تصریح کرد: امروز به دلیل شکست شدید داعش در عراق و جمع شدن سفره این گروهک تروریستی در منطقه خاورمیانه، آمریکا احساس ضعف می‌کند؛ آمریکا هیچ پیروزی در خاورمیانه و خلیج فارس نداشته و حال دست به کشتار مردم مظلوم جهان می‌زند.

سالک ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی بشار اسد را محکوم به استفاده از مواد شیمیایی کرده‌ است که این بهانه را قبلاً در عراق و ایران نیز داشته است و این نشان می‌دهد که آمریکا به صورت یک فرم واحد در زمان‌هایی که در اوج شکست قرار می‌گیرد، موجی را به جریان می‌اندازد تا خودشان یک حمله شیمیایی در منطقه‌ای انجام دهند و به گردن دولت سوریه بگذارند و این دلیل شکست آمریکا و پیروزی اسلام در منطقه است.

وی اذعان داشت: اسلام با سرعت در حال گسترش است و هیچ قدرتی نمی‌تواند از اندیشه اسلامی در جهان جلوگیری کند، بنابراین آمریکا و رژیم صهیونیستی برای آن‌که بتوانند ضعف خود را در جریان داعش و تکفیری‌ها جبران کنند به دنبال بهانه‌ای برای جبران هزینه‌های خود هستند.

* عدم رعایت خطوط قرمز در مذاکرات مثل روز روشن است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برجام دارای خطوط قرمزی بود که مقام معظم رهبری مطرح کردند ولی دولت این خطوط قرمز را رعایت نکرد و این مسأله مثل روز برای مردم روشن است چراکه خود دولت هم به این موضوع اعتراف کرد و اخیراً این اعترافات بسیار قابل توجه است.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند که آمریکا قابل اعتماد نیست، دروغگوست و نباید به آن تکیه کرد، در صورتی که در طول مذاکرات امتیازات زیادی به دشمن داده شد؛ حال این سئوال مطرح است که برجام چه نقطه مثبتی برای کشور داشته است؟

سالک اضافه کرد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران با برجام نه تنها از بین نرفت بلکه تشدید هم شد، تحریم‌های بانکی و هسته‌ای هم برداشته نشد و روز به روز در حال افزایش است.

وی پراهمیت جلوه دادن رفع تحریم‌های اروپایی نسبت به تحریم‌های آمریکایی را تنها یک بهانه‌ توصیف کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری در آغاز بازه زمانی اجرای برجام تأکید کردند که از آمریکایی‌ها بخواهید تا به صورت مکتوب تعهد بدهند که به صورت یک‌جا همه تحریم‌ها برداشته خواهد شد ولی دستگاه دیپلماسی زیر بار چنین اقدامی نرفت و آن را با آمریکا در میان نگذاشت.

* تحریم‌ها یکی پس از دیگری در حال تصویب است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی یکی پس از دیگری در حال تصویب است و به بهانه‌هایی همچون مسأله حقوق بشر تشدید می‌شود.

وی عنوان داشت: مسؤولان دولتی به صورت مخفیانه و به دور از چشم نمایندگان مجلس شورای اسلامی سند ۲۰۳۰ را امضا کردند و در راستای اجرای آن ۳۰ کارگروه تشکیل دادند، سپس به آموزش و پرورش ابلاغ کردند؛ مسؤولان دولتی درصدد بودند تا به وسیله مأموران آموزش و پرورش در یکی از مدارس غرب تهران مباحث تساوی جنسیتی را برای دختران و پسران ۵ تا ۶ ساله آموزش دهند.

سالک تأکید کرد: پس از اجرای چنین اقداماتی توسط دولت، فریاد مقام معظم رهبری در خصوص سند ۲۰۳۰ بلند شد و باعث آن شد تا مسؤولان دولتی به فرافکنی در این باره بپردازند، در حالی که بیش از ۱۰۰ مورد در این سند ۷۰ صفحه‌ای نوشته شده که ایران تعهد می‌دهد تا مواد این سند را اجرا کند و در آینده سازمان یونسکو تعهدات داده شده دولت در مورد سند ۲۰۳۰ را از ما می‌خواهد و سپس هر ۶ ماه یک بار گروه‌هایی از یونسکو برای نظارت بر اجرای دقیق سند ۲۰۳۰ به ایران می‌آیند.

وی با بیان اینکه اصل سند ۲۰۳۰ سندی استعماری و خیانت به اسلام و دین است، ابراز داشت: مسؤولان نباید در خصوص سند ۲۰۳۰ کوتاه بیایند.

* سه هدف آمریکا علیه جمهوری اسلامی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی از انقلاب اسلامی، این‌ها به توطئه‌های جدیدی روی آورده‌اند که از جمله آن‌ها برای نفوذ، ایجاد فضای جنگ نرم است.

وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی برای جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی سه هدف مهم را دنبال می‌کنند که جدا کردن مردم و نسل جوان از اندیشه‌های والای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری که همان اندیشه‌های اسلامی است، یکی از این اهداف است.

سالک خاطرنشان کرد: مبارزه با ستون خیمه جمهوری اسلامی یعنی مقام معظم رهبری و براندازی نظام جمهوری اسلامی با مطرح کردن موضوع تغییر در نظام هم از دیگر اهداف دشمن در جنگ فرهنگی و به خصوص ایجاد فتنه ۸۸ بود.

* نبض عده‌ای در ایران با نبض آمریکا می‌تپد

وی تأکید کرد: آمریکا بعد از جنگ نرم به دنبال تنظیم قراردادها برای نفوذ بیشتر در جمهوری اسلامی است، بنابراین شبکه نفوذ در داخل کشور ایران فعال است که گاهی در چهره قراردادهای اقتصادی FATF، IPC و دیگر قراردادهای نفتی و گازی و گاهی در چهره قراردادهای فرهنگی همچون ۲۰۳۰ خود را نمایان می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: نفوذ به لایه‌های اصلی جمهوری اسلامی با هدف تغییر در نظام یکی دیگر از راه‌های دشمن برای براندازی است؛ حرکت نفوذ از پیش از انقلاب آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

سالک در پایان بیان کرد: نباید به آمریکا و رژیم صهیونیستی دل خوش کنیم، آن کسانی که در ایران نبضشان با نبض آمریکا می‌تپد باید حساب خود را از این نظام جدا کنند.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۴/۱۳

اخبار مرتبط