بوی بد در كرمانشاه 6 نفر را راهی بیمارستان كرد

شب گذشته در بخشی از نقاط شهر كرمانشاه بوی نامطبوعی پیچیده شده بود كه این وضعیت منجر به بستری شدن 6 نفر از شهروندان در بیمارستان شد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا؛ جلسه ستاد بحران استانداری کرمانشاه روز شنبه با حضور استاندار و اعضا در سرسرای امید استانداری تشکیل شد.

مرکز فوریت های پزشکی کرمانشاه ساعت 2 و 30دقیقه بامداد شنبه با چند تماس شهروندان کرمانشاهی مبنی بر گازگرفتگی مواجه می شود و این موضوع تا نزدیک به سحرگاه ادامه می یابد، اورژانس تعدادی را سرپایی مداوا می کند و مسوولان استان برای یافتن منشاء این بوی بد بسیج می شوند.

استاندار کرمانشاه در ابتدا با بیان اینکه بررسی علت بوی بد موجود در فضای شهر کرمانشاه دلیل اصلی تشکیل این جلسه است گفت: جمعه شب در بخشی از نقاط شهر کرمانشاه بوی نامطبوعی پیچیده شد که موجب رنجش و آزار شهروندان شده اگرچه این بو از سال گذشته در این شهر وجود دارد.

اسدالله رازانی با بیان اینکه شب گذشته شرایط برای برخی از شهروندان در بخش هایی از شهر بغرنج بوده و از اورژانس کمک گرفته بودند، افزود: این موضوع باید توسط دستگاه های ذیربط با جدیت مورد بررسی قرار گیرد و منشاء این بود مشخص شد.

وی با اشاره به اینکه به نظر می رسد منشاء این بو، فاضلاب سطح شهر، بوی بد رودخانه آبشوران و قره سو و یا تاسیسات شرکت های گاز و نفت و یا پالایشگاه باشد، گفت: این موارد در حد احتمال و حدس و گمان است و موضوع باید به صورت کارشناسی و از طریق تجهیزات تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

رازانی یادآور شد که در بخش هایی از شهر کرمانشاه از جمله اطراف استانداری، فرهنگیان، ترمینال کاویانی، هتل پارسیان این بو از سال گذشته به صورت مقطعی استشمام می شود افزود: این بو سال گذشته به مدت 6ماه قطع شد اما اکنون باز به مشام می رسد.

وی با بیان اینکه این بو آزار دهنده است و زندگی جاری مردم را مختل کرده است تاکید کرد این وضعیت قابل قبول نیست و دستگاه های مربتط باید با جدیت وارد عمل شوند.

مدیرکل بحران استانداری کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه بامداد شنبه نزدیک به 50نفر از مردم جلو درب سازمان آتش نشانی کرمانشاه برای اعتراض به بوی بد موجود در اطراف منازل خود تجمع کرده بودند گفت: این بوی بد از کمربندی اسلام آباد غرب، کیهانشهر، میدان فردوسی، شریعتی، شهرک صادقیه به مشام شهروندان خورده بود.

رضا محمدیان افزود: 6نفر شب گذشته بستری شدند و نیروهای اورژانس و دانشگاه علوم پزشکی هم برای بستری احتمالی شهروندان بیمارستان های امام خمینی (ره) و امام رضا (ع) را آماده کرده بودند که حوالی ساعت پنج صبح بو برطرف شد و شرایط عادی گشت.

وی افزود: تاکنون منشاء این بو مشخص نشده است.

۱۳۹۶/۷/۱

اخبار مرتبط