بیانیه انصارالله یمن درباره حوادث صنعا

دفتر سیاسی انصارالله یمن در بیانیه‌ای اعلام كرد كه دشمنان این كشور بر روی فروپاشی یمن از داخل بعد از آنكه ارتش‌هایشان نتوانستند از خارج كاری كنند، حساب باز كرده‌اند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، دفتر سیاسی انصارالله یمن در واکنش به حوادث اخیر صنعا و اظهارات رئیس‌جمهور پیشین این کشور، اعلام کرد که علی عبدالله صالح مسئول عواقب خواسته‌هایی عربستان و امارات از اوست.

انصارالله تأکید کرد که مقاومت مردم یمن و فداکاری‌های بزرگ آن‌ها در مقابله با دشمنان و محاصره این کشور و حجم توطئه علیه آن‌ها هر چقدر هم که باشد، هدر نخواهد رفت.

انصارالله علی عبدالله صالح را به عدم پایبندی به توافقات با انصارالله متهم و اعلام کرد، اینکه صالح به شراکتی که هرگز به آن اعتقادی نداشت، پشت کند، عجیب نیست؛ چراکه مواضع سابق وی تنها در حد حرف و حدیث بود و مشارکت عملی وی با ائتلاف متجاوز عربستان بوده است.

جنبش انصارالله یمن در این بیانیه تأکید کرده است که صالح و گروه آشوبگر وی از زمان امضای توافق مشارکت برای اداره امور کشور با هدف مقابله با متجاوزان و محاصره، مشارکتی نداشته و بلکه عکس آن عمل کرده است.

انصارالله همچنین علی عبدالله صالح را به ممانعت از فعالیت‌های دولت نجات ملی یمن، مقابله با متجاوزان و ایجاد فتنه در این کشور متهم کرده است.

جنبش انصارالله با بیان اینکه دین خود به خون شهدا را ادا خواهد کرد، تأکید کرد که کشوهای متجاوز به یمن هزینه حماقت خود را پرداخت خواهند کرد.

این جنبش افزود: صالح جسارت این را نداشت که در برابر متجاوزان سعودی، اماراتی، آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی موضع عملی اتخاذ کند.

انصارالله یمن تأکید کرد که همچنان روی عقلای باقی‌مانده کنگره مردمی یمن جهت ایفای نقش خود برای نجات حزب و کشورشان حساب باز کرده‌ است.

۱۳۹۶/۹/۱۱

اخبار مرتبط