زمان معاینات پزشكی حج ۹۷ اعلام شد

رئیس جمعیت هلال احمر در نشست آموزشی – توجیهی حج 97 گفت: باید تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل كادر پزشكی را در حج 97 به كار گیریم تا جایی كه علاقه مندان و داوطلبان بیشتری فرصت این خدمت را پیدا كنند.

به گزارش نما، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در نشست آموزشی – توجیهی حج 97 که ویژه نمایندگان استانی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که این نشست، منجر به ارائه خدماتی با کیفیت بالاتر و موثرتر در مکه مکرمه و مدینه منوره و همچنین عتبات عالیات در سال آینده شود.

وی گفت: با تعامل با مراکز پزشکی و تکیه بر تجربه و علم این مراکز، ضمن فراهم کردن رضایت جامعه پزشکی می‌توانیم خدمات شایسته تری در حج ارائه دهیم.

پیوندی با اعلام اینکه کیفیت ارائه خدمات به زائران حج تمتع در سال جاری ارتقا پیدا کرده است، از تلاش و کوشش خاضعانه همکاران مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در تمامی رده‌ها از پرستاران تا پزشکان و ... تقدیر کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه خدمت یک ماهه به ضیوف الرحمن، فرصت بسیار ارزشمندی است که باید قدر آن را بدانیم، تاکید کرد: کار مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر و عضویت در این کاروان عشق و ایثار و خدمت خالصانه و خدماتی که به زائران در سنین مختلف با فرهنگ‌های متفاوت و انتظاراتی ویژه ارائه می‌شود، قابل مقایسه با با سایر خدمات و فعالیت‌های پزشکی در کشور نیست.

پیوندی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای ارائه خدمات با کیفیت بالاتر و متمایزتر در مراسم حج 97 اظهار کرد: باید به استفاده بیشتر از علم و تجربه در ارائه خدمات پزشکی در حج، توجه ویژه‌ای داشته و با استفاده از تجربیات دیگران، نقشه راه خدمت در حج را ترسیم کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به لزوم تعامل با سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در مراسم حج اشاره کرد و افزود: باید تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل کادر پزشکی را به کار گیریم تا جایی که علاقه مندان و داوطلبان بیشتری فرصت این خدمت را پیدا کنند.

پیوندی همچنین با اشاره به آموزش‌های همگانی که هر سال در حوزه حج و زیارت ارائه می‌شود، خواستار ارائه آموزش‌های کاربردی تر و علمی تر و به شکل یکسان در سراسر کشور شد و تاکید کرد: آموزش های سابق نیاز به نوآوری دارد تا میزان اثرگذاری آن بالاتر رفته و نقش مثبتی در خدمت رسانی داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به پژوهش‌های علمی در مراسم حج و زیارت سال جاری اظهار کرد: در حوزه خدمات هلال احمر در این مراسم، می‌توانیم با توجه به پیش فرض‌های موجود، تحلیل‌های منطقی ارائه داده تا این تحلیل‌ها که تجربه‌های گران‌سنگ و اندوخته مناسبی محسوب می‌شود در سال‌های آتی منجر به ارائه خدماتی موثرتر به زائران شود.

وی همچنین به موضوع مستندسازی خدمات هلال احمر در مراسم حج هم اشاره کرد و افزود: مستنداتی که در این مراسم جمع آوری می‌شود قطعا در سال‌های آتی بسیار ارزنده خواهد بود.

استفاده از ظرفیت بین‌المللی که مراسم حج در اختیار مسئولان قرار می‌دهد و تعامل با مسئولان کشورهای اسلامی که در این مراسم حضور دارند و استفاده از تجربیات آنها از دیگر محورهای سخنان پیوندی در این نشست بود.

مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر هم در این نشست با بیان اینکه در حج 97 حدود 90 هزار زائر از کشورمان حضور خواهند داشت، افزود: با مرور آخرین دستورالعمل‌های حج 97 این مرکز در سراسر کشور برای انجام معاینات پزشکی زائران آمادگی دارد.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۱/۱

اخبار مرتبط