كنایه مهران مدیری به نامزدهای انتخاباتی

مهران مدیری در برنامه «دورهمی»‌شب گذشته گفت: یكی از مصداق‌های كار تیمی ما، انتخابات است. به این شكل كه اول انتخابات همه می‌خواهند به نفع همدیگر كنار بكشند و بعد در مناظره آخر سر یكدیگر داد می‌زنند.

به گزارش نما، شب گذشته مهران مدیری در برنامه تلویزیونی دورهمی، با پرداختن به موضوع کار تیمی گفت: ما حتی در فیلتر کردن فضای مجازی و محدود کردن اینترنت هم کار تیمی کردیم و بلافاصله پس از فیلتر کردن، خانواده ها بیشتر کنار هم قرار گرفتند!

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مصداق‌های کار تیمی ما، انتخابات است. به این شکل که اول انتخابات همه می‌خواهند به نفع همدیگر کنار بکشند و بعد در مناظره آخر سر یکدیگر داد می‌زنند. حتی می‌گویند طرف بعد از انتخابات هم هنوز نرفته و پشت میزش نشسته و کنار هم نکشیده است!

اما در بخش مهمان دورهمی، مازیار میری کارگردان سینما و تلویزیون به صحنه آمد و با مدیری به گفتگو نشست.

میری با اشاره به اینکه دوست دارم یک فیلم کاملا عاشقانه بسازم، بیان کرد: در کار «سعادت آباد» تا حدودی موفق شدم به یک فیلم عاشقانه نزدیک شوم؛ اما همیشه آنقدر موضوعات دیگر به سراغم می‌آید که فیلم عاشقانه ساختن کمرنگ می‌شود.

وی در پاسخ به سوال همیشگی مدیری درباره عاشق شدن عنوان کرد: سال ۱۳۷۶ عاشق شدم و خیلی سریع ازدواج کردم و الان یک دختر دارم.

میری در خصوص انتخاب فیلم محبوبش از میان آثار خود گفت: هر کدام از فیلم هایی که ساختم بنا به حضور بازیگرها و یا نکته دیگر برایم جذاب بوده است. حضور و انتخاب بازیگران، سعادت آباد را برایم جذاب کرد و بازی پرویز پرستویی در کتاب قانون آن کار را محبوب من کرده است.

سپس، مدیری و میری که هر دو تجربه کارگردانی سینما و تلویزیون را دارند، از لذت های زمان فیلمبرداری و خاطرات خود گفتند.

میری با اشاره به شباهت خود و مدیری در این زمینه اظهار کرد: (خطاب به مدیری) ما با هم شباهت‌های زیادی سر کار داریم؛ یکی از آنها غذا خوردن است و همیشه سر فیلمبرداری درگیر شکم هستیم. تا حدی که یک وقت هایی وسط کار کات می‌دهیم و دنبال خوردنی می گردیم.

وی با بیان اینکه دوست داشتم جای حسین یاری در فیلم سعادت آباد، مدیری نقش او را بازی می‌کرد، با طعنه اظهار کرد: مهران مدیری خیلی خوش قول است! برای حضورش در فیلم سعادت آباد یک روز به پشت صحنه قهوه تلخ رفتم تا از او دعوت کنم؛ مدیری پذیرفت و قرار شد برای قرارداد به دفتر من بیاید، اما از آن سال تازه امروز همدیگر را دیدیم!

وی در خصوص یادداشت جنجالی خود خطاب به سعید روستایی بیان کرد: ما داریم درباره کار تیمی صحبت می‌کنیم و اهمیت دادن به یک کار و گروه فیلم‌سازی ارزش بالایی دارد. من می گویم‌ اگر یک مسئول تدارکات هم در کار ما نباشد، کل گروه به هم می‌خورد. پس موفقیت یک اثر را فقط برای یک کارگردان نمی توان دانست و اینکه بگوییم موفقیت یک اثر مال من است، درست نیست. آن یادداشت هم اشاره به همین داشت.

این کارگردان در ادامه، با اشاره به اینکه استقلالی است، گفت: وقتی برای تماشای بازی به استادیوم می‌روم، خودم نیستم و یک آدم دیگر می‌شوم. فوتبال برای من شبیه سینماست و همه چیزش غیر قابل پیش بینی و جذاب است.

میری در خصوص اوضاع سینمای امروز کشورمان تصریح کرد: به نظرم نسل جدید و جذاب و به روزی داریم. ما نباید سینما را شخصی کنیم و باید سینما را با مخاطبش زنده نگه داریم. البته سینما فقط خنداندن مردم نیست و باید کارهای جدی را هم در نظر گرفت.‌ به هر حال این روند در سینمای امروز امیدوارکننده است.

وی با اشاره به دغدغه و مشکلات امروز مردم گفت: از مسئولان می خواهم که نگاه ویژه ای به مردم داشته باشند. به بیان‌ سینمایی کلوزآپ مردم را ببینند. مردم ما فداکاری‌های بسیاری انجام دادند. من از مدیران و مسئولان می خواهم از ماشین های خود پیاده شوند، نزدیک این مردم باشند و به صحبت هایشان گوش کنند.

میری در پایان این گفتگو یک کلاکت قدیمی فیلم را به موزه دورهمی اهدا کرد. مدیری هم بعد از آخرین اجرای نمایشی، از ویژگی‌های کار گروهی مردم در نقاط مختلف ایران گفت.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۳۹۶/۱۱/۷

اخبار مرتبط