چرا فروش كارتی سوخت در پمپ‌ بنزین‌ها متوقف شد؟

رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت گفت: واریز نشدن وجوه سوخت دریافتی ظرف مدت تعیین شده به حساب شركت پالایش و پخش موجب می شود تا حساب جایگاه از حالت نسیه به نقدی تغییر یابد.

به گزارش نما، در تصمیم اخیر جایگاهدران سوخت برای فروش نقدی بنزین دلایلی را اعلام کردند که رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت درباره این دلایل توضیحاتی را بیان کرد.

بیژن حاج محمد رضا رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت گفت: از حدود ده سال قبل براساس توافقی که با بانک ملت صورت گرفت ، قرار براین شد تا جایگاه های سراسر کشور مجهز به کارت خوان های این بانک شوند. بانک ملت نیز مکلف شد، شب به شب وجوه ناشی از فروش جایگاه را محاسبه و به حساب واریز کند. اما ازسال 86 تاکنون هیچ وقت بانک ملت به تعهداتش عمل نکرده است.

وی با بیان اینکه گاهی اوقات واریز وجوه ناشی از فروش جایگاه های سوخت تا ده روز به تاخیر می افتد گفت: این تاخیرها درحالی رخ می دهد که جایگاه ها باید ظرف 48 ساعت مبالغ سوخت دریافتی خود را به حساب شرکت پالایش و پخش واریز کنند.


رئیس اتحادیه جایگاهداران سوخت با بیان اینکه واریز نشدن وجوه سوخت دریافتی ظرف مدت تعیین شده به حساب شرکت پالایش و پخش موجب می شود تا حساب جایگاه از حالت نسیه به نقدی تغییر یابد گفت: این مسئله برای جایگاه ها مشکلات زیادی را بوجود آورده و حتی باعث تعطیلی برخی جایگاه ها شده است.

حاج محمد رضا در ادامه افزود: حتی قراربود بانک ملت در هر تراکنش به ازاء هر لیتر مبلغ 20 ریال یعنی 2 تومان به حساب جایگاه ها به عنوان سود واریز کند اما این بانک به جز سه چهارماه ابتدایی سال 86 هرگز به این تعهد خود عمل نکرده و با توجه به فروش 70 میلیون لیتر فراورده در روز ، مطالبات جایگاه داران ازبانک ملت دراین ده سال به هزاران میلیارد تومان رسیده است .

وی با بیان اینکه بانک ملت به هیچ کس جوابگو نیست گفت: درچنین شرایطی تنها راهی که برای ما باقی مانده بستن کارت خوان های ملت و فروش بصورت نقدی همچون سنوات گذشته است.

حاج محمد رضا افزود: می دانیم این مسئله ممکن است مشکلات و زحماتی را برای مردم ایجاد کند اما ما هم چاره ای جزء این نداریم و تا زمانی که بانک ملت به تعهداتش عمل نکند ، استفاده از کارتخوان های این بانک در جایگاه ها را محدود خواهیم کرد.
منبع: تسنیم
ثبت: ۱۳۹۶/۱۱/۱۵