فیروز كریمی: تراكتور در قلب ماست

«فیروز كریمی» در نشست خبری قبل از دیدار مقابل تراكتورسازی در هفته بیست و سوم لیگ برتر، گفت: فردا شاهد بازی خوبی خواهیم بود كه هواداران هم لذت می‌برند.

به گزارش نما، «فیروز کریمی» در نشست خبری قبل از دیدار مقابل تراکتورسازی در هفته بیست و سوم لیگ برتر، گفت: فردا شاهد بازی خوبی خواهیم بود که هواداران هم لذت می‌برند. نتیجه هم دست خدا است. شناخت کافی از تراکتورسازی داریم. به نقاط قوت تراکتورسازی واقف هستیم و امیدواریم در کنار کار تاکتیکی و فنی بتوانیم با عملکرد خوب نتیجه لازم را بگیریم.

سرمربی گسترش فولاد تبریز در ادامه یادآور شد: تراکتورسازی یکی از تیم‌هایی است که شناسنامه فوتبال ایران است و وقتی بحث تراکتورسازی را می‌کنیم یاد دوران جوانی که تازه فوتبال را شروع کرده بودیم چه در عرصه بازیکنی و چه در عرصه مربی‌گری می‌افتم. تراکتورسازی جزء تیم‌هایی است که در قلب ما است، این حرف را به خاطر اینکه الان در تبریز هستم مطرح نمی‌کنم، تراکتورسازی بسیار دوست‌داشتنی است و در کنار آن نام تیم‌های دیگر را بردم. ما نمی‌خواهیم از مسیر خارج شویم. تیم‌های من همواره فوتبال بازی کردند و توانستیم با ارائه بازی‌مان مردم را راضی کنیم، خداراشکر گسترش فولاد هم در این مسیر است.

کریمی در ادامه یادآور شد: امیدوارم شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم، تراکتورسازی هم شرایط خوبی دارد آنها با جمیع ارکانی که در اختیار دارند می‌توانند از گروه خود در آسیا صعود کنند، برای این تیم آرزوی موفقیت و توفیق می‌کنم، حضور آجورلو برای هر تیمی یک نعمت است، ما در گذشته سابقه همکاری را داشتیم. تراکتورسازی کادر فنی با رزومه‌ای هم دارد. این تیم از بازیکنان خوبی بهره می‌برد و شرایط به شکلی است که آنها از نبود یکی دو بازیکن استرسی پیدا نمی کنند و این مسئله برایشان بی‌معنی است. تراکتورسازی هواداران خوبی دارد که در روزهای سخت یار و یاورشان هستند. همچنین رسانه‌های تبریزی هم حمایت خوبی از تیم‌های این استان می‌کنند و به نوعی تراکتورسازی برادر بزرگ تیم‌های تبریزی است.

وی در پاسخ به این سوال که در روند رو به رشد گسترش فولاد مسائل روحی یا مسائل فنی نقش داشته است، اظهار داشت: روزی که کار را شروع کردم اعتقاد داشتم گسترش فولاد مهره‌های خوبی دارد و به هر دلیلی این تیم روند مناسبی نداشت اما مهره‌ها از کیفیت لازم برخوردار بودند. ما تمرینات منظم و با هدفی را برگزار کردیم و هدفمان این بود که در پایان نیم‌فصل از انتهای جدول کنده شویم. معتقد بودیم جایگاه واقعی گسترش فولاد این نیست به همین خاطر با جدیت تلاش کردیم همه ارکان باشگاه موثر بودند و توانستیم در پایان نیم‌فصل به خواسته‌مان برسیم و در ادامه هم روند خوبی داشته باشیم و تا به الان با فراز و نشیب کم کارمان را پیش بردیم. در مورد امکانات سخت‌افزاری نیازی به صحبت نیست، یکی از بهترین زمین‌های تمرین و بازی را در ایران داریم، تلاش بچه‌ها و تمامی ارکان باشگاه مخصوصاً مدیریت، هوشنگ نصیرزاده، خطیبی و آذرنیا باعث شده این موفقیت‌ها به دست بیاید و بیشتر از همه هیأت مدیره کمک کرده است تا ما بتوانیم یک تیم خوب را روانه مسابقات کنیم.

وی در ادامه عنوان کرد: فردا یک بازی خوب را مشاهده خواهیم کرد، دو تیم به دور از هیاهو کارشان را می‌کنند، دلواپسی وجود ندارد هر دو تیم فوتبال خوبی را انجام می‌دهند، ما نه قرار است سهمیه بگیریم و نه قرار است بیفتیم پس باید بدون دغدغه و تماشاگر پسند کار کنیم، فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، یادم هست در یک بازی بین بارسلونا و چلسی که فیلم آن را هم دارم موقعیت‌ها ۲۴ به یک بود اما چلسی با همان یک موقعیت یک بر صفر برنده شد. تیم ما در دیدارهای خارج از خانه شرایط خوبی دارد، بیشترین امتیاز را در خارج از خانه ما گرفتیم و بعد از ما پرسپولیس است. پرسپولیس به خاطر هوادارانی که بیرون از شهرها دارد همواره خوب کار می‌کند اما ما به خاطر آمادگی بازیکنان این نتایج را گرفتیم.

کریمی در پاسخ به این سوال که چرا تیمش در هفته‌های اخیر از لباس دومش که سفیدرنگ است استفاده می‌کند؟ اظهارداشت: در این چند بازی پیراهن حریفان ما قرمزرنگ بوده است، مشکی‌پوشان لباس مشکی و قرمز و پدیده لباس قرمز، نفت تهران لباس قرمز، پرسپولیس لباس قرمز و حالا تراکتورسازی هم لباس قرمز به تن دارد. ما در بیرون از خانه به حکم دستورالعمل از لباس دوم خود باید استفاده کنیم و در خانه هم به رسم میهمان‌نوازی این اختیار را به حریف می‌دهیم، به جز دیدار مقابل پرسپولیس که به خاطر موضوع پرسپولیس و استقلال آبی پوشیدیم در دیدارهای دیگر به احترام میهمانان و حریف سفید به تن کردیم این مسئله در تلویزیون‌های سیاه و سفید هم بهتر نشان داده می‌شود شاید بگویید الان دیگر گیرنده سیاه و سفید نباشد اما هستند جاهایی که هنوز ایین گیرنده‌ها را استفاده می‌کنند. در کل لباس سفید هم برای ما خوش‌یمن بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم آذربایجان مثل خوزستانی‌ها فوتبال را می‌شناسند، در گیلان هم وضعیت به همین شکل است اما در برخی شهرها کاری با فوتبال ندارند و فقط نتیجه را می‌بینند، تبریز یکی از جاهایی است که با فوتبال کار دارند، من به هر جایی که رفتم تیمم فوتبال بازی کرده است، ما کمترین وقت‌های اضافه را در مسابقات داریم، در رشت بازی وقت اضافه نداشت و فقط داور زمان تعویض‌ها را محاسبه کرد. ما همیشه سعی می‌کنیم فوتبال بازی کنیم و مطمئنیم به نتیجه هم منجر می‌شود. اگر بخواهیم دیمی بازی کنیم شاید برخی اوقات نتیجه گرفته شود ولی اگر فوتبال نباشد نتیجه هم از دست خواهد رفت، تراکتور هم مثل ما فوتبال بازی می‌کند و امیدوارم که فردا عملکردی را ارائه دهیم که باعث لذت هواداران باشد.

وی درباره تفاوت‌هایی که در ترکیب گسترش فولاد به وجود می‌آید اظهارداشت: برای اینکه یک بازیکن خسته نشود باید تنوع وجود داشته باشد وگرنه کار به مشکل می‌خورد، شاید اغراق نباشد اگر بگویم که برای یک تمرین ۲ ساعته ۱۰ ساعت مطالعه می‌کنم و تمرینات براساس نحوه حرکت تیم مقابل و نوع تقابل با آنها طراحی می‌کنم. بدون اینکه دفتر حضور و غیاب داشته باشیم بازیکنان ۴۵ دقیقه زودتر از من در تمرین حاضر می‌شوند، ما کلاس‌های تئوری هم داریم که در کنار تمرینات وزنه و تمرینات در چمن آنها را انجام می‌دهیم. اگر تمرینات یک‌نواخت باشد بازیکنان اشتیاقی نخواهند داشت.


۱۳۹۶/۱۱/۱۷

اخبار مرتبط