آخرین جزئیات هزینه و زمان پروازهای حج 97

با بیان اینكه كسانی كه تا پایان دیماه 85 ثبت نام كرده اند اكنون فراخوان شده اند، ادامه داد:به دلیل تفاوت مسكن و پروازها حدود 23 قیمت متفاوت اعلام شده است.

به گزارش نما، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: ثبت نام حج 97 از 8 اسفند آغاز می شود که با اعلام نام کاروانها کسانی که فراخوان شده اند می توانند مراجعه و ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که تا پایان دیماه 85 ثبت نام کرده اند اکنون فراخوان شده اند، ادامه داد:به دلیل تفاوت مسکن و پروازها حدود 23 قیمت متفاوت اعلام شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود:پایین ترین سطح پرداخت 12 میلیون و 100 هزار تومان و بالاترین 17 میلیون و 100 هزار تومان است.

محمدی گفت:کاروان هایی که اولین پرواز است و از 26 تیر آغاز می شود، مدت اقامتشان حدود 40 روز خواهد بود.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد:زائران 72 ساعت فرصت دارند بعد از انتخاب کاروان، به صورت حضوری مدارک را ارائه کنند و بعد از آن 5 روز فرصت دارند تا مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند.

وی ادامه داد:زائران باید در پرداخت اولیه 6 میلیون و 500 تا 7 میلیون 500 هزار تومان پرداخت کنند.

محمدی با بیان اینکه در مورد تعداد زائران اعزامی عددی که اکنون قطعی شده است همان تعداد سال گذشته است، ادامه داد: مسئولان عربستانی به طور ضمنی با افزوده شدن 5 هزار نفری زائران موافقت کرده اند اما هنوز قطعی نشده است.

وی با بیان اینکه از 20 فرودگاه به مدینه منوره و جده پرواز خواهیم داشت، گفت: 50 درصد زائران به مدینه و 50 درصد به جده خواهند رفت.

محمدی بابیان اینکه ابتدای دی ماه طبق روال هر سال به عربستان دعوت و حضور پیدا کردیم، گفت:مطالبات خود که شامل همه اصول و توافقات 96 بود، مطرح و بار دیگر به تصویب رسید.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد:بحث برگزاری حج از جمله تصمیمات شورای عالی امنیت ملی است و آنها در این مورد تصمیم می گیرند.

وی گفت: برای حج 97 طبق هماهنگی انجام شده قرار شد از خدمات بهداشتی و درمانی عربستان در منا علاوه بر امکانات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر بهره ببریم.

محمدی ادامه داد:مبنای مذاکرات امسال حل اصولی مشکلات کنسولی حج 96 بود، بر این اساس سفارت سوییس به عنوان دفتر حافظ منافع هر دو کشور خواهد بود و 10 کنسول ایرانی در عربستان حاضر خواهند شد.

۱۳۹۶/۱۲/۶

اخبار مرتبط