آرزوی شهروند آمریكایی برای پیوستن به داعش

دادستان عمومی ایالات متحده آمریكا گفت كه یك شهروند این كشور كه از طریق اینترنت به افكار افراطی گرایش پیدا كرده بود، برای آن‌كه به عضویت داعش دربیاید به تونس سفر كرده بود.

آرزوی شهروند آمریکایی برای پیوستن به داعش

دادستان عمومی ایالات متحده آمریکا گفت که یک شهروند این کشور که از طریق اینترنت به افکار افراطی گرایش پیدا کرده بود، برای آن‌که به عضویت داعش دربیاید به تونس سفر کرده بود.
آرزوی شهروند آمریکایی برای پیوستن به داعش

به گزارش نما، «برنارد آگستین» شهروند آمریکایی پیش از ترک این کشور برای پیوستن به داعش در نامه‌ای به یکی از نزدیکانش نوشت: «اگر آنقدر خوشبخت بودم که توانستم در کنار داعش زندگی کنم، گذرنامه سفرم را می‌سوزانم.»

آگستین توانست به تونس سفر کند اما مقام‌های این کشور پیش از آن که وی بتواند نقشه خود را عملی کند، او را بازداشت کردند.

آگوستین ۲۱ ساله که از کالیفرنیا عازم تونس شده بود، روز گذشته -سه‌شنبه- بازداشت شد و در دادگاهی در بروکلین محاکمه شد.

مقام‌های مسئول با بررسی کامپیوتر شخصی آگستین دریافتند که وی کلیپی درباره عملیات بریدن سر شهروندان اتیوپی در لیبی از سوی اعضای گروه تروریستی داعش مشاهده کرده است که بیانگر آن است که وی به دنبال افکار افراطی و چگونگی پیوستن به گروه تروریستی داعش بوده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده، وی از سان فرانسیسکو در آمریکا از طریق ترکیه و استانبول و خطوط هوایی ترکیه به تونس سفر کرده بود و تنها بلیط رفت را تهیه کرده بود.

آگستین پس از رسیدن به تونس با ارسال ایمیلی به یکی از نزدیکانش برای وی نوشته بود: «دیوانه یا روان‌پریش نیستم، من در مسیر جنگ برای عدالت هستم.»

۱۳۹۶/۱۲/۹

اخبار مرتبط