قیمت نفت از مرز 68 دلار عبور كرد

با افزایش ذخایر نفت آمریكا و كاهش تنش ها میان چین و آمریكا و همچنین كاهش تولید اوپك در ماه مارس به كمترین میزان 11 ماه گذشته، قیمت نفت امروز به 68.31 دلار در هر بشكه رسید.

به گزارش نما، قیمت نفت در معاملات امروز با کاهش ذخایر نفت آمریکا و کاهش تنش ها میان چین و آمریکا افزایش یافت. آمارهای دولت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت این کشور به طرز تعجب آوری کاهش یافته است.

هر بشکه نفت برنت با 29 سنت افزایش 68.31 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 22 سنت افزایش 63.59 دلار معامله شد. از آنجایی که آمریکا نسبت به مذاکره برای یافتن راه حلی بر سر جنگ تجاری ایجاد شده ابراز تمایل کرد، بازار اوراق قرضه نیز تقویت شد و این امر نیز بر قیمت نفت تاثیر گذاشت.

پس از اقدامات تلافی جویانه چین در اعمال گسترده تعرفه بر کالاهای وارداتی از آمریکا، قیمت دو شاخص نفتی برنت و وی تی آی به کمترین رقم در 2 هفته گذشته رسیده بود اما با انتشار آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا در مورد ذخایر نفت این کشور، قیمت ها بالا رفت. اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت این کشور هفته گذشته 4.6 میلیون بشکه کاهش یافته است درحالی که تحلیلگران انتظار افزایش 246 هزار بشکه ای را داشتند.

همچنین قیمت نفت پس از انتشار آماری در مورد کاهش تولید اوپک در ماه مارس به کمترین میزان 11 ماه گذشته نیز تقویت شد.

۱۳۹۷/۱/۱۶

اخبار مرتبط