قیمت دلار، گوشت قرمز را هم گران كرد

عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از گرانی گوشت قرمز به بهانه افزایش نرخ دلار انتقاد كرد.

به گزارش نما، سیدمهدی فرشادان، با انتقاد از افزایش قیمت کالاهای اساسی گفت:باید توجه داشت بسیاری از خانوارهای ایرانی درآمد محدودی دارند، بنابراین باید با کنترل منطقی بازار از تضعیف بیشتر اقتصاد خانوارها جلوگیری شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در سال های گذشته رکود اقتصادی باعث کاهش درآمد بسیاری از خانوارها شده است و حتی برخی از سرپرست های خانوار با مشکل بیکاری روبرو شده اند که بطور طبیعی این موضوعات معیشت بسیاری از خانوارها را با مسئله جدی روبرو کرده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گرانی غیر منطقی گوشت قرمز در بازار تصریح کرد:دستگاه های اجرایی علاوه بر حمایت از بخش تولید، باید اعمال نظارت موثر بر بازار داشته باشند، چرا که بطور مثال در حال حاضر به بهانه گرانی دلار، قیمت برخی مواد غذایی با گرانی روبرو شده است.

کاهش مصرف سرانه گوشت و محصولات پروتئینی به افزایش هزینه در بخش درمان منجر می شود

فرشادان در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:کاهش مصرف سرانه گوشت و محصولات پروتئینی می تواند سلامت خانوارها را با خطر روبرو کند که بطور طبیعی ادامه این وضعیت در آینده هزینه ها درمانی بیشتر به اقتصاد کشور تحمیل می کند.

وی تصریح کرد: این موضوع که قیمت بسیاری از کالاها به بهانه افزایش نرخ دلار با رشد روبرو می شود غیرقابل پذیرش است، چرا که نرخ برخی از کالاها متاثر از قیمت ارز نیست یا حداقل تاثیرپذیری آن کم بوده است، بنابراین وضعیت موجود در بازار مواد غذایی، بیانگر ضعف در تنظیم بازار و نظارت بوده که شرایط را برای دلالی کاذب فراهم کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: وزارتخانه های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت همچنین اصناف و سازمان تعزیرات حکومتی باید قیمت ها را در بازار کنترل کنند و این موضوع که خرده فروشان به بهانه رشد قیمت دلار، قیمت گوشت را گران کنند غیرقابل قبول است.

۱۳۹۷/۱/۱۹

اخبار مرتبط