خادمی در گفتگو با نما:

درآمد مسئولان شفاف سازی شود/ شفاف سازی برداشت از بیت المال ركن اصلی مبارزه با فساد است

عکس خبري -درآمد مسئولان شفاف سازي شود/ شفاف سازي برداشت از بيت المال رکن اصلي مبارزه با فساد است

نماینده مردم خوز ستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید درآمد وسرمایه های مسئولان شفاف سازی شود و آنچه را مازاد حقشان از بیت المال بوده پس دهند این كاری است كه برای رفع تبعیض در دنیا انجام می شود و ضرورت دارد برای مقابله با فساد اقتصادی در كشورعملیاتی شود

هدایت الله خادمی نماینده مردم خوز ستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نما با اشاره به ضرورت توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور به عنوان راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی، گفت: امروز اتکا به درون وخلاقیت می تواند کشور را متحول ومشکلات اقتصادی موجود کشور را رفع کند کشورهایی در دنیا هستند که هیچ نعمت خدادای از جمله نفت وگازومس وفولادوغیره را که ما داریم ندارند ولی توانسته اند با تکیه برتوان درون وبها دادن به خلاقیت مردم بهترین شرایط زندگی را برای کشورشان ایجاد کنند.
وی با انتقاد ازافزایش بیکاری در کشورطی سالهای اخیر، عنوان نمود: درحالیکه این همه منابع ملی و ظرفیت داخلی برای تولید وایجاد شغل داریم جای تاسف است که تنها با 80 میلیون جمعیت این همه بیکار داریم درحالی که کشور چین با جمعیت میلیاردی معضل بیکاری ندارد یا آلمان بدون نفت وگازومس غول صنعتی اروپاست وحتی آلمان شرقی را تغذیه می کند وما همه چیز داریم واینطور بیکاری و فقردر کشورمان موج می زند.
خادمی بیان کرد: مشکل ما این است که شایسته سالاری واخلاق را از دست داده ایم وچو کسی سر جایش نیست به اینجا رسیدیم به گونه ای که گاهی تعجب می کنم با این همه ضعف وسوء مدیریت وقتی کلید برق را می زنم لامپ روشن می شود.
وی گفت: اکنون زمان ان است که مسئولان ما فارغ از جناح بندی های سیاسی تامل کرده و بیاندیشند که واقعا"در این 40 سال چه کرده اند؟ قطعا" در این مدت خوب عمل نکرده وکاربلد نبوده ونیستند که امروزوضعیت معیشت مردم ووضع اقتصاد و جامعه اینطور شده است.
وی تاکید نمود: باید درآمد وسرمایه های مسئولان شفاف سازی شود و آنچه را مازاد حقشان از بیت المال بوده پس دهند این کاری است که برای رفع تبعیض در دنیا انجام می شود کاری که ضرورت دارد برای خروج از فساد اقتصادی در ایران عملیاتی شود واجرائی شدن آن نشانگر میزان علاقمندی مسئولان امر به اصلاح اموراست.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی نگری موجود در کشور به عنوان مشکل جدی مانع پیشرفت، خاطر نشان کرد: توجه به استانها وتخصیص اعتبارات درکشور با توجه به برخورداری ازقدرت یا افراد ذی نفوذ دردولت صورت می گیرد استان هایی که نقشی در قدرت و دولت ندارند چیز قابل توجه ای از اعتبارات گیرشان نمی آیدچون امروز دهه 60 و 70 نیست که مسئولان ملی فکر وکار کنند و وضعیت به گونه ای شده که به لحاظ ظاهری و رشد کشور شبیه اندامی شدیم که یک دست مان شده دو متر و دست دیگرمان ده سانتی متر اینها ناشی از تبعیض وبخشی نگری است که باید در آن تامل و بازنگری جدی شود.
وی با انتقاد ازکوتاهی های صورت گرفته ازسوی دولت ها درتوجه به اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی کشور بدون وابستگی به درامد منابع نفتی، گفت:حکایت امروزکشوردر تکیه بر درآمد منابع نفت وگازحکایت بچه پول داری است که فعلا" درحال استفاده از منابع خدادای به عنوان ارث پدری است که نقشی در ایجاد آن نداشته وکاری هم بلد نیست که پس از هدر دادن سرمایه های موجود بر آن تکیه کند واین نگران کننده است.

۱۳۹۷/۲/۱۱

اخبار مرتبط