وزیر اطلاعات دوباره انكار كرد؛ مدیر دوتابعتی دولتی نداریم

صبح امروز رئیس هیئت تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی، لیستی از سمت های مدیران دولتی و غیردولتی اعم از معاونان روحانی و برخی وزرای دو تابعیتی را منتشر كرد با این حال وزیر اطلاعات برای چندمین بار می‌گوید كه مدیر دو تابعیتی دولتی نداریم.

به گزارش نما، مهرداد بائوج لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز (یکشنبه 30 اردیبهشت) این فراکسیون، اظهار داشت: سیدمحمود علوی وزیراطلاعات میهمان جلسه صبح امروز فراکسیون مستقلان ولایی بود.

وی افزود: وزیر اطلاعات در این جلسه درباره دو تابعیتی‌ها عنوان کرد که از تعداد 210 نفر استعلامی که از وزارت اطلاعات انجام شد، درباره 101 نفر شائبه دوتابعیتی وجود داشت و به همین دلیل به هیچ یک از آنها اجازه اخذ پست مدیریتی داده نشد.

وی ادامه داد: علوی گفت که علیرغم مباحثی که مطرح می‌شود، در بدنه دولت شخص دو تابعیتی وجود ندارد.

سخنگوی فراکسیون مستقلان با بیان اینکه در این جلسه مباحثی پیرامون قاچاق کالا نیزمطرح شد، ادامه داد: وزیر اطلاعات تاکید داشت که باید به طور جدی با مقوله قاچاق برخورد شود و موضوع "ته لنجی‌ها" ساماندهی شوند.

لاهوتی با تاکید بر اینکه در این جلسه در مورد فعالان اقتصادی هم بحث و گفت‌وگو شد، تصریح کرد: وزیر اطلاعات معتقد بود که در برخورد با فعالان اقتصادی افراط صورت گرفته و این امر موجب خروج سرمایه از کشور می‌شود که این مسئله نیز باعث تعطیلی کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی شده است.

**داعش سرزمینی ندارد

وی افزود: در این جلسه همچنین وزیر اطلاعات عنوان کرد که داعش دیگر سرزمینی در اختیار ندارد اما به صورت یک تفکر وجود دارد و به صورت جزیره‌ای در نقاطی از جهان در حال فعالیت است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس، اضافه کرد: وزیر اطلاعات عنوان کرد، وزارت اشراف خوبی بر مسائل امنیت و اطلاعاتی دارد و هیچ مشکلی از باب امنیتی در کشور وجود ندارد که موجب نگرانی شود

۱۳۹۷/۲/۳۰

اخبار مرتبط