هدف حمله رژیم صهیونیستی به «الحشد الشعبی»

یك نماینده پارلمان عراق با تأكید بر اینكه رژیم صهیونیستی مواضع الحشد الشعبی را در مرز‌های سوریه و عراق هدف قرار داده، این مسئله را در حمایت از داعش عنوان كرد.


به گزارش نما، هفته گذشته بود که یک پرنده ناشناس، مواضع گروه «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق را در مرز‌های این کشور با سوریه مورد حمله قرار داد.

بلافاصله پس از این حمله، ائتلاف آمریکا اعلام کرد که این بمباران را انجام نداده است و بسیاری از منابع خبری، رژیم صهیونیستی را مسئول این جنایت عنوان کردند.

این مسئله در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از کارشناسان آمریکا یا اسرائیل را مسئول این حمله عنوان کردند؛ چرا که این حمله هوایی توسط هواپیما‌های شناسایی انجام شد که این نوع هواپیما‌ها را فقط آمریکا و اسرائیل در اختیار دارند (جزئیات بیشتر).

«فالح حسن» از رهبران ائتلاف «الفتح» عراق اعلام کرد که این حمله هوایی توسط رژیم صهیونیستی صورت گرفته بوده است.

حسن در گفتگو با خبرگزاری «المعلومه» عراق تأکید کرد که حمله هوایی اسرائیل، نیرو‌های الحشد الشعبی را قرار داد و این مسئله، تلاشی برای ایجاد گذرگاه‌های امن برای گروه تروریستی داعش بود.

این مسئول عراقی اظهار داشت که این حمله «شهادت بیش از ۲۰ نفر از مجاهدان نیرو‌های الحشد الشعبی در نوار مرزی عراق و سوریه» را به همراه داشت و «در حمایت از داعش بود تا تماس بین تروریست‌ها ادامه یابد».

وی تصریح کرد که ائتلاف الفتح تا زمانی که نخست وزیر آینده موضعش را در قبال حضور آمریکایی مشخص نکند، وی را نخواهد پذیرفت.

حسن با بیان اینکه عراق برای حمایت از خاک خود هیچ نیازی به نیرو‌های آمریکایی ندارد، تأکید کرد که گروه «جنایتکار داعش در نفوذ به نوار مرزی با دشواری روبروست» و این مسئله باعث شد که نیرو‌های الحشد الشعبی بمباران شوند.

هیات «الحشد الشعبی» دوشنبه ۲۸ خرداد ماه گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شامگاه یکشنبه، یک جنگنده آمریکایی مقر لشکر ۴۵ و ۴۶ الحشد الشعبی در مرز سوریه را با راکت هدف قرار داده است که در پی آن ۲۲ نفر از رزمندگان الحشد شهید و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند».

الحشد الشعبی تاکید کرد که «گروه‌های تروریستی تلاش کردند به اراضی عراق نفوذ کنند، اما نیرو‌های الحشد مانع آن شدند و «این حملات به دلیل عجز و ناتوانی دشمن در سیطره بر مرز‌های عراق و سوریه است».

۱۳۹۷/۴/۳

اخبار مرتبط