بروجردی: مذاكرات، میدان تجدید آزمون اروپایی‌هاست

عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: میدان، میدان تجدیدآزمون اروپایی هاست و باید دید اروپا می تواند برای دفاع از منافع خود و توافقات بین‌المللی و توافق با ایران در برجام، اقدامات عملی انجام دهد.

به گزارش نما، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: میدان، میدان تجدیدآزمون اروپایی هاست و باید دید اروپا می تواند برای دفاع از منافع خود و توافقات بین‌المللی و توافق با ایران در برجام، اقدامات عملی انجام دهد.

علاءالدین بروجردی با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی برجام از سوی اروپا اظهار داشت: هر پیشنهادی در مقابله با تحریم های آمریکا که از پشتوانه عملی برخوردار نباشد، نمی تواند مفید باشد و ما همچنان منتظر اقدامات عملی اروپائیان هستیم که نشان دهد اروپا هم در مقابل آمریکای ترامپ حرفی برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه در جهت دفاع از حقوق ملت باید تلاش خود را در زمینه بین‌المللی انجام دهیم و این حق ماست، گفت: اروپا قبل از آغاز تحریم های عملی آمریکا، شرکت های بزرگی مثل پژو و توتال را از ایران خارج کرد، این اقدام علامت سوال جدی ای را ایجاد می کند که آیا اروپایی ها می توانند در مقابل آمریکایی ها عرض اندام کنند؟!

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میدان، میدان تجدید آزمون اروپائی هاست و باید ببینیم آنها چقدر می توانند برای دفاع از منافع خود و توافقات بین‌المللی و توافق با جمهوری اسلامی در قالب برجام اقدامات عملی انجام دهند.

بروجردی در پاسخ به سوالی در خصوص سرنوشت لایحه CFT (مبارزه با منابع مالی تروریسم) در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود فرمودند باید این موارد را به قوانین داخلی تبدیل کنیم؛ همانند تدوین و تصویب قانون پولشویی در مجلس شورای اسلامی، برای خلع سلاح کردن دشمن، باید از قوانین داخلی خودمان استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: سرنوشت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم طبیعتا ظرف دو ماه آینده باید مشخص شود.

وی افزود: این روش مناسبی است که ما بتوانیم برای مقابله با دشمن، اقدامات لازم را انجام دهیم و اجازه ندهیم اتفاقاتی که خواست دشمن است، واقع شود. منتها باید صبر کرد و نتیجه تصمیمات کمیسیون را بررسی کنیم.
ثبت: ۱۳۹۷/۴/۲۴