رئیس كمیته داوران ایراد فغانی در دربی را گرفت

اصفهانیان درباره برخورد خشن فغانی با بازیكنان و پیراهن كشیدن او در جریان مسابقه گفت: این اتفاق ناخوداگاه رخ داد و فغانی می‌خواست تا بازیكنان را جدا كند تا درگیری حادتر نشود ولی با این حال بهتر بود كه فغانی پیراهن كریمی را نمی‌كشید.

به گزارش نما، فریدون اصفهانیان درباره عملکرد علیرضا فغانی در دربی ۸۸ اظهارداشت: من بازی را از نزدیک و در ورزشگاه آزادی دیدم. تیم داوری ما در این مسابقه نمایش و عملکرد خیلی خوب و کم نقصی داشتند و با موفقیت هم به کار خود پایان دادند. جا دارد بار دیگر از این طریق به آنها خسته نباشید بگویم.

وی در ادامه درباره اعتراض پرسپولیسی‌ها مبنی بر پنالتی که روی علیپور در نیمه دوم اتفاق افتاد گفت: داور نزدیک به صحنه‌ها بود و تمام تصمیمات حیاتی او درست بود. به نظرم آن موقعیت هم پنالتی نبود و داور به درستی دستور به ادامه بازی داد.

رئیس کمیته داوران درباره صحبت‌های فغانی مبنی بر اینکه دیگر نمی‌خواهد در دربی داوری کند گفت: فکر نمی‌کنم اینطور باشد. فغانی بعد از جام جهانی هم گفته بود که دیگر در لیگ داوری نمی‌کند، اما اینطور نشد. قطعا اگر نیاز باشد از ایشان در آینده هم در دربی استفاده می‌کنیم.

وی درباره دلیل انتخاب فغانی و اینکه به نظر می‌رسید او نسبت به داور دیگر برای قضاوت این مسابقه بی‌میل است، تصریح کرد: ما از داور‌های مختلفی در دربی تاکنون استفاده کرده‌ایم و همین سال گذشته بود که بیژن حیدری داور این دیدار بود. به هر حال جو و شرایط حاکم هم در تصمیم ما تاثیر گذار بوده و هست. بازی‌های دربی و شهرآورد‌ها به طور کلی حواشی زیادی دارد. باید در این مواقع داوران باتجربه که هر دو تیم هم قبول داشته باشند انتخاب شود تا حواشی کمتر شود. الان و در این برهه ما به این نتیجه رسیدیم که باید از فغانی استفاده کنیم.

اصفهانیان همچنین درباره اینکه فغانی نسبت به فحاشی‌های صورت گرفته ناراحت بود و اعلام کرده بود با حقوق ۹۰۰ هزار تومان داور‌ها نمی‌توانند نسبت به تیمی تعصب داشته باشند خاطرنشان کرد: در اینکه حقوق داوران کم است شکی نیست اما تعصب داشتن یا نداشتن به این پول‌ها بستگی ندارد و داوران ما تحت هیچ شرایطی به این موضوعات توجه ندارند. باید در بین هواداران فرهنگ‌سازی شود. این کار درون زمین هم باید صورت گیرد. شفر بعد از بازی آمد و خسته نباشید به تیم داوران گفت، اما در حین بازی از محدوده خود خارج می‌شد و مدام اعتراض می‌کرد که نبایددیگر این اتفاق رخ دهد. متاسفانه این اعتراض‌ها به اپیدمی در فوتبال ما تبدیل شده است.

وی درباره برخورد خشن فغانی با بازیکنان و پیراهن کشیدن او در جریان مسابقه گفت: این اتفاق ناخوداگاه رخ داد و فغانی می‌خواست تا بازیکنان را جدا کند تا درگیری حادتر نشود ولی با این حال بهتر بود که فغانی پیراهن کریمی را نمی‌کشید.

اصفهانیان در پایان درباره اینکه او هم شامل قانون بازنشتگان می‌شود یا خیر خاطرنشان کرد: ما تابع قانون هستیم و هر چه قانون بگوید اطاعت می‌کنیم. در آموزش و پرورش هم مشغول بودم، اما در فوتبال قانون به نوع دیگر است و باید دید در آینده چه اتفاق رخ می‌دهد.


۱۳۹۷/۷/۷

اخبار مرتبط