توصیه هشدارآمیز ظریف به برخی دولت‌های منطقه

وزیر خارجه ایران در دیدار الزهار گفت: امیدواریم برخی دولت‌های اسلامی كه به حمایت صهیونیست‌ها و آمریكا دل بسته‌اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست‌ها دوست و شریك مطمئنی برای هیچكس نیستند.‌

به گزارش نما، «محمود الزهار» رئیس و دیگر اعضای فراکسیون حماس در مجلس فلسطین صبح امروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار آخرین تحولات فلسطین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با بیان اینکه جهان‌ اسلام باید به رغم برخی اختلافات حول محور حمایت از فلسطین گردهم آیند تا جلوی سوء استفاده‌ها گرفته شود، افزود: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می‌گیرد. این فشارها بر همه کشورها و جریانات اسلامی هم وجود دارد.

ظریف تصریح کرد: حمایت از فلسطین یکی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخی دولت‌های اسلامی که به حمایت صهیونیست‌ها و آمریکا دل بسته‌اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست‌ها دوست و شریک مطمئنی برای هیچ‌کس نیستند.‌

محمود الزهار نیز در این دیدار اظهار داشت: ایران از فلسطین «حمایت حقیقی» به عمل می آورد.

وی ابراز امیدواری کرد پروژه صهیونیسیم با مقاومت مردم فلسطین و حمایت جهان اسلام هر چه زودتر پایان یابد.

رئیس فراکسیون مقاومت در مجلس فلسطین با اشاره به اعلام انحلال مجلس فلسطین توسط محمود عباس خاطرنشان کرد: مجلس فلسطین به طور قانونی انتخاب شده و باید دوره خود را تمام کند. بر اساس قانون اساسی فلسطین مجلس تحت هیچ شرایطی حتی وضعیت اضطراری هم نمی‌تواند منحل شود و باید به کار خود پایان دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با ابراز تاسف از اعلام انحلال مجلس فلسطین، آن را خلاف اصول دموکراتیک و موجب سوء استفاده صهیونیست ها برشمرد و بر ضرورت وحدت ملت فلسطین حول محور مقاومت تاکید کرد.

الزهار امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز دیدار کرد و دیروز (شنبه) نیز با علی لاریجانی دیدار و از وی برای سفر به نوار غزه دعوت به عمل آورد.

۱۳۹۷/۱۰/۲

اخبار مرتبط