تاكید استاندار تهران بر جلوگیری از بیكاری نیروی شاغل

استاندار تهران جلوگیری از بیكاری نیروی شاغل را یكی از راهبردهای اصلی كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خواند.

به گزارش نما، انوشیروان محسنی بندپی در کارگروه تصویب و رفع موانع تولید استان تهران، گفت: بیکاری یک فرد شاغل علاوه بر افزایش تعداد بیکاران، تبعات روحی وروانی بسیاری را به همراه دارد ، باید حافظ نیروی شاغل موجود در بنگاه‌های اقتصادی باشیم و در کنار آن نیز برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید چاره اندیشی کنیم.

وی افزود: در مدت چهار سال، سه میلیون نفر به جمعیت فعال کشور اضافه شد و برای دو میلیون و 100 هزار نفر فرصت شغلی جدید ایجاد شده است. دولت متعهد شده تا سالانه حداقل برای یک میلیون نفر فرصت‌های شغلی جدید ایجاد کند. ورود جمعیت فعال و خواهان شغل کشور به حوزه اشتغال، مطالبه‌ایست که باید برنامه‌ای دقیق برای آن تدوین شود.

به گفته بندپی، یکی از مسئولیت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، صیانت از اشتغال موجود است چرا که از نظر روانشناسی حفظ اشتغال مهم‌تر از ایجاد شغل جدید است. امروز کشور در شرایط خاص اقتصادی قرار دارد و از سویی تحریم‌ها مانع ورود قطعات ماشین آلات و مواد اولیه می شود و از سوی دیگر بانک‌ها نیز سود غیرمتعارفی دریافت می‌کند. یکی از راهبرد کارگروه تسهیل باید جلوگیری از بیکاری نیروهای شاغل موجود باشد.

استاندار تهران تاکید کرد: شرکت همچون "کیسون" که زمانی 70 تا 80 هزار نیروی کار داشت، امروز این آمار را به 3000 نفر رسانده که جای نگرانی و تاسف دارد، باید پذیرفت در کنار فرصت‌های شغلی ایجاد شده ریزش نیروی کار هم وجود دارد که این موضوع مطلوب نیست اما نمی‌توان منکر آن شد.

۱۳۹۷/۱۰/۲

اخبار مرتبط