خدمات رسانی ۶۰۰۰ روحانی در مناطق محروم

حجت‌الاسلام روستا آزاد تصریح كرد: بیش از 6000 نفر از حوزویان در مناطق محروم مستقرند و خدمت‌رسانی می‌كنند.

به گزارش نما، حجت‌الاسلام سعید روستا آزاد در سی و هشتمین نشست "شنبه‌های انقلاب" با موضوع "روحانیت و حوزه های علمیه" اظهار کرد: انقلاب اسلامی محصول فعالیت‌های فرهنگی با محوریت حوزه و حوزویان است و اصل و بقای تاسیس انقلاب مدیون و محصول فعالیت‌های فرهنگی حوزویان است، اینکه مردم امروز از تحریم‌ها نگران نیستند و استقامت می‌کنند محصول فعالیت‌های فرهنگی به سردمداری روحانیت و حوزه است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: برای حضور اثربخش حوزویان و مبلغان در بین مردم در زمینه آموزش‌های کاربردی و مهارتی در کنار آموزش‌های رسمی ده‌ها محور آموزشی کاربردی طراحی شده‌ است مواردی مانند تربیت مبلغ برای کودک و نوجوان یا تربیت متخصص فِرق انحرافی از این موارد است.

حجت‌الاسلام روستا آزاد تصریح کرد: در مناسبت‌های مختلف بیش از 15 هزار نفر از حوزه‌های سراسر کشور به مناطق مختلف اعزام می‌شوند، در کنار این اعزام‌ها در قالب مناسبت‌های تبلیغی جهادی بیش از 400 گروه ساماندهی شده‌اند که علاوه بر مراکز رسمی، در اماکنی مثل کمپهای ترک اعتیاد، مدارس به فعالیتهای تبلیغی می‌پردازند، بیش از 6000 نفر از حوزویان در مناطق محروم مستقرند و خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: یکی از اقدامات فاخر بعد انقلاب پاسخگویی به شبهات دینی مردم است مراکز مختلفی فعال شده‌اند و در مرکز پاسخگویی تلفنی بیش از 400 نفر آماده پاسخگویی به شبهات دینی مردم هستند.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم متذکر شد: از جمله خدمات مهم فرهنگی دیگر اعزام روحانی کاروان در حج، عمره و عتبات است، بیش از 14000 روحانی در سامانه حج و عتبات فعالند؛ در 900 نقطه از کشور نماز جمعه برگزار می‌شود و به تبع آن همین تعداد امام جمعه داریم و در 70 هزار مسجد سراسر کشور به طور دائم یا رسمی مردم از حضور حوزویان بهره می‌برند.

وی با اشاره به فعالیتهای رسانه‌ای حوزویان اضافه کرد: شبکه معارف، 24 ساعته مباحث دینی و قرآنی را عرضه می‌کند در کنار اینها تاسیس شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله الاهواز و ولایت بخشی از فعالیت‌های حوزویان است.

حجت‌الاسلام روستا آزاد متذکر شد: فعالیتهای قرآنی حوزویان هم چشم‌گیر بوده‌است، بیش از 20 هزار کتاب قرآنی چاپ شده‌ است، بیش از 30 مجله علمی ـ پژوهشی قرآنی به‌طور منظم چاپ می‌شود، 15 جلد از دایره‌المعارف قران توسط دفتر تبلیغات اسلامی چاپ شده‌است، سه جلد از دایره‌المعارف قرآنی به زبان کودکان چاپ شده است.

وی گفت: انتشارات بوستان کتاب تا‌کنون بیش از 4200 عنوان کتاب چاپ کرده است، نشریات افق و حوزه نیوز نیز فعالند، در بخش کودکان، نشریه سنجاقک سابقه‌ای بیش از ده سال دارد و نشریه پوپک و سلام بچه‌ها بیش از 20 سال است که منتشر می‌شوند.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: از جمله فعالیت‌های دیگری که شکل گرفته فعالیت مبلغان در فضای مجازی است، بیش از 200 گروه تبلیغی در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و بیش از 1000 نفر به طور تخصصی در رشته‌های مرتبط با فضای مجازی از جمله گرافیک و موشن‌گرافی فعالیت می‌کنند.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷

اخبار مرتبط