توتال در عربستان پمپ بنزین می‌سازد

پاتریك پویان مدیر اجرایی شركت توتال در اجلاس داووس از راه اندازی جایگاه‌های سوخت‌گیری بنزین در عربستان خبر داد و گفت: توتال و آرامكو دو شریك راهبردی تجاری در صنعت نفت و گاز هستند.

به گزارش نما، پاتریک پویان مدیر اجرایی شرکت توتال در اجلاس داووس از راه اندازی جایگاه‌های سوخت‌گیری بنزین در عربستان خبر داد و گفت: توتال و آرامکو دو شریک راهبردی تجارید در صنعت نفت و گاز هستند.

وی همچنین با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص وضعیت بازار نفت گفت: ایالات متحده تصمیماتی گرفته است که می تواند بازار نفت را متاثر کند اما نمی توان از آینده بازار نفت و قیمت به طور دقیق اظهار نظر کرد.

همه شرکت‌های نفتی بزرگ جهان تلاش می‌کنند به دلایل مختلف کل زنجیره ارزش از توسعه میادین و تولید نفت تا تولید و توزیع و خرده‌فروشی فرآورده‌های نفتی را در اختیار بگیرند. به همین دلیل اغلب شرکت‌های بزرگ نفتی جهان به نام خودشان پمپ‌بنزین‌هایی در سراسر جهان و بازارهای مصرف دارند.

تا پیش از سال ۷۶ این زنجیره ارزش در داخل ایران نیز وجود داشت اما باتغییر ساختار شرکت ملی نفت این زنجیره شکست. به تازگی وزارت نفت طرحی را به عنوان برندینگ جایگاه‌ها در دستور کار قرار داده تا شرکت‌هایی به عنوان برند توزیع سوخت را بر عهده بگیرند.

۱۳۹۷/۱۱/۷

اخبار مرتبط