لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در شرایط كنونی

انوشیروان محسنی بندپی بر لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در شرایط كنونی تاكید كرد.

به گزارش نما، استاندار تهران در جلسه رفع موانع سرمایه گذاری استان تهران ضمن اشاره به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در شرایط کنونی اظهار داشت: ما اکنون در شرایطی قرار داریم که باید با تکیه بر توانمندی ها و استعدادهای درونی در راستای اقتصاد مقاومتی ورود کرده و با توطئه های خارجی که به صورت مداوم از سوی استکبار و ایادی آن دنبال می‌شود مقابله کنیم.

وی افزود:در شرایط کنونی به عنوان نمونه وقتی جوانی عنوان کرده که در یک رشته تحصیلی در حوزه کشاورزی صاحب تخصص بوده و بنا دارد در همان حوزه مثلاً در بحث پرورش قارچ ورود کند اینکه شاهد مخالفت برخی از دستگاه‌ها با این اقدام باشیم به هیچ عنوان زیبنده نیست چرا که باید همه دستگاه ها در امر حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید تلاش کنند.

مقام عالی دولت در استان تهران تصریح کرد: سالانه بالغ بر یک میلیون نفر بر جمعیت فعال کشور افزوده می شود و بر همین اساس همه باید بحث مهم و حیاتی اشتغال را در دستور کار خود قرار دهند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال ۹۸ با در نظر گرفتن و رعایت موازین قانونی بستر لازم را برای آن دسته از کسانی که دغدغه تولید و اشتغال و ایجاد نشاط و تحرک در حوزه اقتصاد دارند را فراهم کرده و شرایطی را ایجاد کنیم که در نهایت به پویایی اقتصاد در استان تهران و کل کشور منجر شود.

استاندار تهران تاکید داشت: دولت تدبیر و امید همواره بر لزوم توجه و اهتمام همه دستگاه‌ها به امر اشتغال اذعان داشته و در همین راستا اقدامات شایسته ای نظیر اختصاص یک و نیم میلیارد دلار به اشتغال روستایی و مواردی از این دست را در دستور کار خود قرار داده است.

وی یادآور شد:پس از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی با توطئه‌های مداوم خود قصد سنگ اندازی در مسیر پیشرفت و توسعه کشور را داشته و امیدواریم با در نظر گرفتن تدابیر لازم جهت مقابله با این توطئه ها در راستای ایجاد نشاط و تحرک در اجتماع کشورمان تلاش کنیم.

مقام عالی دولت در استان تهران همچنین در پایان ضمن اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری تاکید داشت: این بیانیه منشور ارزشمندی در راستای پیشبرد اهداف توسعه ای انقلاب و کشور بوده همه باید در راستای اجرایی کردن آن سیاست‌ها در کنار دولت به امر نشاط و رفاه شهروندان توجه جدی داشته باشیم.

۱۳۹۷/۱۲/۱۹

اخبار مرتبط