اختلاس 3 هزار میلیاردی ثمره بانكداری كشور است

عکس خبري -اختلاس 3 هزار ميلياردي ثمره بانکداري کشور است

رئیس مركز بررسی‌های دكترینال با بیان اینكه 80 شبكه تلویزیونی و رادیویی كشور هر لحظه تبلیغات بانكی می‌كنند، گفت: ثمره بانكداری كشور اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی است.

به گزارش نما به نقل از فارس، حسن عباسی در همایش شمارش معکوس برای آرماگدون در تالار حکمت دانشگاه گیلان با اشاره به حجم رو به افزایش بدهی‌های آمریکا، اظهار کرد: بدهی‌های خارجی دولت آمریکا هر لحظه در حال افزایش بوده و می‌توان در پایگاه usdebtclock.org آن را مشاهده کرد.

وی با اشاره به ادعاهای آمریکا در باره اینکه این کشور نبض اقتصاد جهانی است، افزود: اقتصاد مریض آمریکا در حال فروپاشی بوده و این کشور در تلاش برای غرق کردن اقتصاد تمام دنیا با خود است.

*خلق بدون پشتوانه 32 تریلیون دلار آمریکایی

عباسی با تصریح بر اینکه آمریکا در شرایط کنونی اقدام به خلق 32 تریلیون دلار بدون پشتوانه کرده که خلاف قوانین بین‌المللی و اقتصادی است، ابراز کرد: بخشی از نوسانات ارزی کشور ناشی از این اقدام بوده و بخش دیگر مربوط به سوء مدیریت است.

وی با اشاره به اعتراض برزیل، آلمان و جمهوری اسلامی ایران به این اقدام آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل، خاطرنشان کرد: این میزان خلق دلار بدون پشتوانه معادل دو برابر بدهی‌های خارجی آمریکاست.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه در اقتصاد آمریکا بازار سرمایه همه کاره است، ابراز کرد: در اقتصاد آمریکا پول از وسیله خرید و فروش به کالایی برای مبادله و خرید و فروش تبدیل شده است.

* 42 درصد درآمد آمریکایی‌ها از محل خرید و فروش پول است

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با بیان اینکه خرید و فروش پول ضربه سنگینی را به اقتصاد پویا می‌زند، تصریح کرد: 42 درصد درآمد آمریکایی‌ها از محل خرید و فروش پول انجام می‌شود.

به گفته وی، بورس، مسایل بانکی، شرکت‌های هرمی و... که در آن تولید وجود ندارد، از هر 100 دلار درآمد آمریکایی‌ها، 42 دلار را به خود اختصاص داده و این به معنای از بین رفتن تدریجی، تولید، تکنولوژی، عمران و... است.

عباسی با اشاره به پرکاری مردم آمریکا در گذشته‌ای نه‌چندان دور، اظهار کرد: امروز شاهد کاهش کار در آمریکا هستیم که خسارات جبران‌ناپذیری را به بار داشته است.

*ثمره بانکداری کشور اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی است

وی تبلیغ بانک از رسانه ملی را خسته کننده خواند و بیان کرد: 80 شبکه تلویزیونی و رادیویی کشور در هر لحظه اقدام به تبلیغ بانک‌ها می‌کنند تا مردم در بانک‌هایی که پشتوانه صنعت کشور نیستند سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: نظام بانکی پول را جمع می‌کند و بهترین و شیک‌ترین ساختمان‌ها را برای خود خریداری کرده و به افراد خودی وام می‌دهد و ثمره این نوع بانکداری اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی است.

وی ادامه داد: شهرام جزایری و امیرمنصور آریا که به تنهایی توانست معادل یک درصد بوجه کشور را اختلاس کند ثمره بانکداری کشور است.

عباسی با بیان اینکه یک‌هزار و 600 صفحه حکم برای پرونده مفسدان اقتصادی صادر شده است، اذعان کرد: حجم این پرونده معادل 28 هزار صفحه بود.

وی یادآور شد: اقتصادی که در آن پول خرید و فروش شده و بدون کالا درآمد حاصل شود دارای اقتصاد ربوی بوده و نابود می‌شود.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال با اشاره به خرید و فروش پول، متذکر شد: بشر با اقتصاد ربوی طبق آیات قرآن کریم به جنگ خدا رفته و خود را نابود می‌کند.

۱۳۹۱/۸/۱۷

اخبار مرتبط