دیدار رئیس منطقه كردستان عراق با ولیعهد ابوظبی

رئیس منطقه كردستان عراق كه به امارات سفر كرده است با ولی‌عهد ابوظبی دیدار و درباره تحولات منطقه گفت‌وگو كرد.


به گزارش نما، «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق روز یکشنبه (دیروز) با «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده عالی نیروهای مسلح امارات عربی متحده، دیدار کرد.

اخبار بین‌الملل- این دیدار در کاخ الشاطئ برگزار شد و دو طرف به بررسی فرصت‌های توسعه همکاری بین امارات و عراق و منطقه کردستان عراق در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی، سرمایه‌گذاری، توسعه‌ای و انسانی پرداختند.

در این دیدار تحولات و حوادث منطقه‌ای نیز بررسی شد.

نیچروان و بارزانی بر تمایل مشترک برای توسعه روابط و همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف اقتصادی و بازرگانی به نفع دو کشور تأکید کردند.

بن زاید گفت که امارات علاقه‌مند به تقویت پیوندهای برادری با کشور دوست و برادر عراق است.

به نوشته روزنامه اماراتی«الخلیج»، نیچروان نیز از سفر به امارات ابراز خرسندی کرد و روابط متمایز بین دو طرف را ستود و نیز از حمایت‌های امارات از منطقه کردستان عراق در زمینه‌های مختلف به خصوص پناه دادن به آوارگان و پناهندگانی که در سراسر این منطقه پراکنده هستند، قدردانی کرد.

در این دیدار «طحنون بن زاید آل نهیان» مشاور امنیت ملی، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه، «علی بن حماد الشامسی» معاون دبیرکل شورای عالی امنیت ملی و «محمد مبارک المزروعی» مسئول دفتر ولی‌عهد ابوظبی حضور داشتند.
ثبت: ۱۳۹۸/۸/۲۰