اعتراض شورایی ها به تعطیل نشدن مترو و اتوبوس

احمد مسجدجامعی گفت: هزینه خطر ناشی از تعطیل نشدن مترو را چه كسی می‌پردازد.


به گزارش نما، احمد مسجدجامعی در دویست و ششمین جلسه شورای شهر تهران در باره بیماری کرونا و شیوع آن در پایتخت اظهار داشت: به غیر از جامعه پزشکی و کادر درمان نیروهای دیگری در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند. از جمله رانندگان حمل و نقل عمومی ، کارکنان مترو، پاکبانان، نیروهای فضای سبز، آتش‌نشانان، کارکنان حوزه پسماند و فروشگاه‌های شهروند که این افراد فعالیت‌شان کمتر در جامعه دیده می‌شود.

اخبار اجتماعی -وی با تاکید بر ضرورت حمایت از این افراد گفت: چه کسی هزینه سفر در این زمینه را می‌پردازد؟

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: روز گذشته از اعضای شورا تست کرونا گرفتند ولی به نظرم باید از همه پرسنل و نیروهایی که به آن اشاره کردم تست گرفته شود.

مسجدجامعی بیان داشت:‌در حال حاضر با شرایطی مواجه هستیم که به دلیل فوت یک شهروند برای خاکسپاری حداقل افراد حضور می‌یابند و حتی خانواده با فاصله چند متری کنار هم قرار می‌گیرند ولی در این شرایط نیروهای ما در بهشت زهرا پیکر جانباختگان را دفن می‌کنند.

وی گفت: کادر درمان گذشته از نیک نامی آنها پاداش مناسبی را به دلیل فعالیت‌شان دریافت می‌کنند که البته این میزان تقدیمی اندک است ولی همین پاداش و حمایت از نیروهای شهرداری انجام نمی‌شود و باید تجلیل شایسته از کارکنان داشته باشیم.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بیش از 4 راننده اتوبوس و تاکسی به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند وتعدادی نیز نتیجه تست‌شان مثبت شده است که جا دارد امکانات لازم برای حمایت از این افراد و خانواده جانباختگان انجام شود تا نگرانی آنها حداقل در حوزه اقتصادی کاهش یابد.

۱۳۹۹/۱/۱۷

اخبار مرتبط