افزایش ۱۹ درصدی بازداشت سارقان توسط پلیس پیشگیری در ایام نوروز/ رفع تعرض از ۲۸۴ فقره اراضی دولتی

عکس خبري -افزايش ?? درصدي بازداشت سارقان توسط پليس پيشگيري در ايام نوروز/ رفع تعرض از ??? فقره اراضي دولتي

جانشین پلیس پیشگیری با اشاره به افزایش ۱۹ درصدی بازداشت سارقان توسط پلیس پیشگیری در ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از رفع تعرض ۲۸۴ فقره اراضی دولتی در این ایام خبر داد.

به گزارش نما ،سردار حمید عطائی در تشریح اقدامات فراگیر پلیس پیشگیری برای تأمین امنیت در تعطیلات نوروز اظهار کرد: پلیس پیشگیری با تشکیل قرارگاه نوروزی ابوذر، پیشگیری از وقوع جرم، کمک به مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا برای حفظ سلامت عمومی جامعه و مشارکت در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را از اولویتهای مأموریتی این پلیس در تعطیلات نوروزی برشمرد.


بهره‌گیری از 13 هزار گشت انتظامی در ایام نوروز


جانشین پلیس پیشگیری با بیان اینکه خوشبختانه قرارگاه نوروزی ابوذر توانسته با مدیرت منسجم و کارآمد، فرآیند تأمین نظم و امنیت در سراسر کشور را مدیریت کند، گفت: در جریان این مأموریت که از روزهای پایانی سال 98 آغاز شد و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت، نزدیک به 13 هزار گشت انتظامی شامل 8 هزار و 500 گشت خودرویی و 4 هزار و 500 گشت موتورسوار به همراه 3 هزار گشت پیاده با رعایت مسائل بهداشت فردی و جمعی به‌صورت شبانه‌روزی در راستای تأمین امنیت داخلی کشور فعال بودند که مجموع این فعالیتها منجر به افزایش قدرت کنترل جرایم و تأمین امنیت مطلوب‌تر در نوروز 99 شد.


وی خاطرنشان کرد: همراه و همگام با کارکنان پایور پلیس نزدیک به 20 هزار نفر از نگهبانان مؤسسات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظام در هماهنگی کامل با پلیس به برقراری نظم و ارائه خدمت به شهروندان پرداختند.


برپایی 1137 ایستگاه بازرسی بین‌شهری برای جلوگیری از ترددهای غیرضروری


این مقام انتظامی افزود: به دلیل اهمیت ایستگاه‌های بازرسی در جلوگیری از ترددهای غیرضروری بین‌شهری برای مقابله با همه‌گیر شدن ویروس کرونا همچنین ارتقاء احساس امنیت هموطنان عزیز، افزون بر یک هزار و 137 ایستگاه بازرسی شامل 106 ایستگاه بازرسی ثابت، 775 پست بازرسی موقت و 256 ایستگاه بازرسی موقت در ایام نوروز برای نقاط مختلف از جمله مبادی ورودی و خروجی شهرها فعال بودند که در نوع خود نقش مؤثری در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و پیشگیری از وقوع جرایم داشتند.


افزایش 23 درصدی کشفیات موادمخدر 


عطائی با تأکید بر اینکه انجام گشتهای انتظامی در تمام سطوح تأثیر بسیاری در پیشگیری از وقوع جرایم و افزایش کشفیات در بازه زمانی 28 اسفند 98 تا 16 فروردین 99 داشته است، تصریح کرد: با توجه به این اصل انکارناپذیر پلیس پیشگیری گشتهای خود را در بخشهای کلانتری، پاسگاه‌ و یگانهای امداد و به‌صورت خودرویی، موتوری و پیاده ساماندهی کرده بود که این امر منجر به افزایش 23 درصدی کشفیات موادمخدر، افزایش 22 درصدی کشفیات سرقتها و افزایش 19 درصدی دستگیری سارقان در مقایسه با مدت مشابه آن شده است.


جانشین پلیس پیشگیری با اشاره به عملکرد سایر یگانهای تابعه این پلیس خاطرنشان کرد: کارکنان انتظامی مستقر در گیتهای ورودی و خروجی فرودگاه و ایستگاه‌های راه‌‌آهن با همکاری کارکنان جمعیت هلال‌احمر و بهداشت و درمان اقدام به تب‌سنجی مراجعان، غربالگری و عودت افراد مشکوک به ویروس کرونا می‌کردند.


وی به تلاش بی‌وقفه و قابل تقدیر کارکنان یگانهای حفاظت از سازمان ملی و زمین و مسکن در 400 شهرستان برای جلوگیری از زمین‌خواری اشاره کرد و گفت: نتیجه این تلاشهای ارزشمند، رفع تعرض از 284 فقره اراضی دولتی در تعطیلات نوروز است.


این مقام انتظامی، تشدید اقدامات حفاظت از منابع طبیعی و ملی در تعطیلات نوروزی و ممانعت از حضور مردم در عرصه‌های طبیعی و محیط‌های جنگلی توسط یگانهای انتظامی و یگان حفاظت سازمان جنگلها و اجرای طرح خلوت‌سازی توسط محیط‌بانهای یگان حفاظت از محیط زیست کشور که منجر به عدم تجمع انسانی در پارکها و بوستانها و در نهایت حفظ سلامت عمومی جامعه در مقابله با ویروس کرونا شد را از دیگر اقدامات مؤثر توسط پلیس پیشگیری در تعطیات نوروز 99 برشمرد. 

تسنیم


۱۳۹۹/۱/۱۹

اخبار مرتبط