كشورهای عضو اوپك پلاس ۲۰ میلیون بشكه تولید نفت را كاهش می‌دهند

عکس خبري -کشورهاي عضو اوپک پلاس ?? ميليون بشکه توليد نفت را کاهش مي‌دهند

دونالد ترامپ گفت: ائتلاف اوپك و متحدانش ۲۰ میلیون بشكه در روز تولید خود را پایین می‌آورد نه ده میلیون بشكه‌ای كه در كل اعلام شده است.

به گزارش نما به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت تولید کنندگان عضو ائتلاف اوپک و متحدانش قرار است ۲۰ میلیون بشکه در روز تولید خود را پایین بیاورند. این رقم، تولید کنندگان بیشتری از جمله آمریکا را در بر می گیرد.


 ائتلاف اوپک که از سازمان کشورهای تولید کننده نفت و برخی تولیدکننده های دیگر تشکیل شده، پس از چهار روز مذاکره و به دنبال فشارهای ترامپ مبنی بر توقف کاهش قیمت نفت، در روز یکشنبه اعلام کرد قرار است طی یک قرارداد ۹,۷ میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن تولید خود را کاهش دهد.


 ترامپ در توییتر گفت:« ائتلاف اوپک و متحدانش ۲۰ میلیون بشکه در روز تولید خود را پایین می آورد نه ده میلیون بشکه ای که در کل اعلام شده است».


 چندین کشور دیگر از جمله آمریکا، کانادا، نروژ و برزیل اعلام کرده اند تولید خود را به همراه این گروه کاهش می‌دهند که دلیل اصلی آن کاهش سقوط قیمت نفت است.


ترامپ گفت:« صنعت انرژی دوباره قدرتمند خواهد شد، بسیار سریع تر از آنچه در حال حاضر تخمین می زنند».


شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان در نشست گروه ۲۰ قول داد ۳,۷ میلیون بشکه در روز تولید خود را پایین بیاورد و خرید ذخایر استراتژیک به حدود ۲۰۰ میلیون بشکه طی دو ماه آینده برسد. به این ترتیب کل کاهش تولید نفت در بازار حدود ۱۹.۵ میلیون بشکه در روز خواهد بود.


 با توجه به این نگرانی که کاهش تاریخی تولید توسط تولیدکنندگان نفت دنیا برای جبران نفت اضافی وارد شده به بازار به خاطر پایین آمدن تقاضا در اثر شیوع ویروس کرونا کافی نیست، قیمت نفت در روز دوشنبه نوسان داشت و بی ثبات بود.

۱۳۹۹/۱/۲۶

اخبار مرتبط