نماینده ویژه ظریف با طالبان مذاكره كرد

عکس خبري -نماينده ويژه ظريف با طالبان مذاکره کرد

محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزیر امور خارجه كشورمان ساعاتی پیش در تماس تلفنی با مقامات دفتر سیاسی طالبان در قطر به بررسی تحولات جاری در افغانستان پرداخت.


به گزارش نما، محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزیر امور خارجه کشورمان ساعاتی پیش در تماس تلفنی با مقامات دفتر سیاسی طالبان در قطر به بررسی تحولات جاری در افغانستان پرداخت.

اخبار سیاسی- دو طرف در این گفتگوی تلفنی در خصوص روند آتی در مذاکرات بین‌الافغانی و تلاش‌های همه‌جانبه جهت جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا در افغانستان نیز تبادل‌نظر و رایزنی کردند.

این گفتگوی تلفنی در حالی انجام شده است که هم‌اکنون یکی از نگرانی‌های جامعه بین‌المللی به ویژه همسایگان افغانستان موضوع شیوع بیماری کرونا در این کشور به ویژه در مناطق تحت کنترل طالبان است که هم‌زمانی آن با مشکلات گسترده اقتصادی و کمبود منابع و مواد اصلی غذایی می‌تواند موجی از آسیب‌های جدید و جدی در افغانستان را در پی داشته باشد.

طاهریان پیش از این نیز در هفته‌های گذشته با سفر به کابل و دیدار با رهبران این کشور از جمله محمد اشرف‌غنی و عبدالله عبدالله، مواضع و پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات سیاسی کنونی در این کشور را ارائه و از آمادگی کشورمان برای کمک همه‌جانبه به منظور برون‌رفت افغانستان از بن‌بست سیاسی موجود خبر داده بود.


۱۳۹۹/۲/۱۷

اخبار مرتبط