بروز "لكه‌" روی انگشتان می‌تواند نشانه ابتلا به كرونا باشد!

محققان در مطالعات جدید خود متوجه شدند كه بیماری كرونا باعث ایجاد لكه‌های سرمازدگی در نوك انگشتان در برخی از بیماران می‌شود!


به گزارش نما، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یکی دیگر از علائم ویروس کرونا ، ایجاد لکه‌های سرمازدگی روی انگشتان دست و پا است.

اخبار اجتماعی- پایگاه خبری "U.S news" نوشت، اخیراً در برخی از مبتلایان به بیماری کرونا دیده شده است که لکه‌های سرمازدگی در نوک انگشتان پا و دست آنها دیده شده است.

"استر فریمن"، متخصص بیماری‌های پوستی در "بیمارستان ماساچوست" در "بوستون" آمریکا با تحقیق روی این عارضه گفت: «یکی از شگفت‌آورترین یافته‌ها در این بیماری همه‌گیر، ضایعاتی است که در انگشتان دست و پای مردم مشاهده می‌کنیم؛ خوشبختانه این خطر جدی نیست و به مرور زمان از بین می‌رود.»

وی ادامه داد: « به نظر می‌رسد که این عارضه، التهاب سیستم گردش خونی است که به‌صورت لکه سرمازدگی در پوست ایجاد می‌شود؛ مانند شخصی که در زمستان دچار یخ‌زگی شده است.»

محققان نام این عارضه پوستی را "کووید انگشتان" (COVID TOES) گذاشته‌اند؛ به گفته آنان این عارضه ممکن است در تمامی رده‌های سنی رخ دهد و فقط مخصوص سنین خاص نیست.

۱۳۹۹/۲/۱۷

اخبار مرتبط