حیدر العبادی: در زمان حمله داعش، آمریكا یك دلار به عراق كمك نكرد

عکس خبري -حيدر العبادي: در زمان حمله داعش، آمريکا يک دلار به عراق کمک نکرد

نخست وزیر پیشین عراق ضمن انتقاد از ادعای برخی برای دریافت كمك اقتصادی از آمریكا، گفت كه واشنگتن اگر به بغداد كمك كند، در مقابل چیزی هم خواهد گرفت.

به گزارش نما، «حیدر العبادی» نخست وزیر پیشین عراق می‌گوید ایالات متحده آمریکا در زمان حمله گروه تروریستی داعش به این کشور در سال ۲۰۱۴، هیچ کمکی به بغداد نکرد.

العبادی در گفت‌وگو با برنامه «بتوقیت العاصمه» (به وقت پایتخت) که از شبکه خبری «العهد» عراق پخش می‌شود گفت در آن زمان، آمریکا «حتی یک دلار [به عراق] کمک نکرد».

وی با بیان اینکه در «وقتی که گروه تروریستی داعش آمد، آمریکا، عراق را رها کرد»، تأکید کرد: «آمریکا بدون دریافت مابه‌ازا، هیچ کمکی به عراق نخواهد کرد».

این سیاستمدار عراقی ادامه داد: «مداخله خارجی [در عراق] به میزان زیادی، کاهش یافته است. ما هم باید از این فرصت طلایی استفاده کنیم. کمک آمریکا به اقتصاد عراق، اشتباه خطرناکی است».

العبادی ضمن هشدار نسبت به اختلافات داخلی در عراق، خاطر نشان کرد، برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، به ضربه زدن به عراق، پول زیادی هزینه کردند.

وی در پایان مدعی شد که «جامعه عراق به ابزاری برای درگیری بدل شده که هیچ ارتباطی با آن ندارد. عراق نیز بزگترین بازنده درگیری بین ایران و آمریکاست».
منبع: فارس

۱۳۹۹/۲/۲۹

اخبار مرتبط