تداوم بازرسی لوازم خانگی، لاستیك، مرغ، تخم مرغ و حبوبات تا بازگشت ثبات به بازار

عکس خبري -تداوم بازرسي لوازم خانگي، لاستيک، مرغ، تخم مرغ و حبوبات تا بازگشت ثبات به بازار

رئیس سازمان صمت استان تهران گفت:‌ تا زمانی كه وضعیت بازار لوازم خانگی، لاستیك، مرغ، تخم مرغ و حبوبات پایدار شود، بازرسی‌ آنها در اولویت خواهد بود.

به گزارش نما ،یدالله صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت رصد کالاها در استان تهران در این روزها با توجه به گران فروشی‌هایی که رخ می‌دهد، اظهار داشت:‌هر هفته ستاد تنظیم بازار چند کالا را در اولویت بازرسی قرار داده و از طریق سازمان حمایت به سازمان صمت استانها ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه این اولویت بندی براساس نوسان قیمت‌ها و شرایط بازار تعیین می‌شود؛ گفت:‌ در هفته جاری مرغ، تخم مرغ، لاستیک، لوازم خانگی، حبوبات در اولویت بازرسی‌ها قرار داشته است، البته این دومین هفته متوالی است که این 5 قلم کالا در اولویت بازرسی قرارد دارد.

رئیس سازمان صنعت استان تهران در خصوص عدم تأثیر بازرسی ها در کنترل قیمتها، خاطر نشان کرد:در شرایط فعلی بازرسی‌ها تشدید شده و هر پرونده‌ای که تخلف آن تأیید می‌شود، برای صدرو حکم به تعزیرات ارسال می‌شود.

صادقی در پایان بیشترین تخلفات ثبت شده را مربوط به بازار لوازم خانگی، لاستیک، مواد غذایی مثل حبوبات و پروتئینی از جمله مرغ و تخم مرغ است و تا زمانی که وضعیت این کالاها به ثبات برسد، تشدید و اولویت این اقلام ادامه دارد.

۱۳۹۹/۴/۱۷

اخبار مرتبط