خودم دیدم بازیكن كرونایی برای تیمش بازی كرد

عکس خبري -خودم ديدم بازيکن کرونايي براي تيمش بازي کرد

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: برخی بازیكنان با وجود مثبت اعلام شدن تست كرونا، در لیگ برتر بازی می‌كنند و این از لحاظ انسانی و اخلاقی درست نیست.

به گزارش نما،‌ مهدی تارتار در ارتباط با مثبت اعلام شدن تست کرونای برخی از بازیکنان لیگ برتری و اینکه عده‌ای همچنان معتقدند مسابقات باید تعطیل شود، گفت: زمانی که بازی‌ها شروع نشده بود پیش‌بینی می‌کردیم که این مشکلات ایجاد شود، آن زمان بهتر بود که طبق رتبه تیم‌ها در جدول همه چیز را مشخص می‌کردند و بازی‌ها تعطیل می‌شد. حالا که بازی‌ها را ادامه دادند، دیگر تعطیلی مسابقات منطقی نیست و باید یاد بگیریم تا جایی که امکان دارد مسائل بهداشتی را رعایت کنیم چون ظاهراً قرار نیست بیماری کرونا به این زودی ریشه‌کن شود.

وی در خصوص حرف‌هایی که بعد از بازی با ماشین‌سازی در مورد حضور بازیکنان کرونایی در مسابقات زده بود تاکید کرد: باز هم می‌گویم که برخی تیم‌ها با وجود اینکه می‌دانند تست بازیکن‌شان مثبت است از آن بازیکن استفاده می‌کنند و این لحاظ اخلاقی و انسانی درست نیست. من این موضوع را دیده‌ام و می‌دانم که بازیکن تست داده و نتیجه مثبت بوده و یک هفته بعد برای تیمش بازی کرده است ولی دوست ندارم اسمی بیاورم.


تارتار افزود: این موضوع به ورزشکاران و آنهایی که در زمین مسابقه هستند لطمه می‌زند و باشگاه ها باید این مسائل را رعایت کنند. متاسفانه بازیکن کرونا می‌گیرد و تست او مثبت اعلام می‌شود اما یک هفته بعد برای تیمش بازی می‌کند، آیا آن بازیکن نباید به صورت کامل و طبق پروتکلی که تعریف شده به قرنطینه برود و بعد از بهبودی کامل بازی کند؟

تارتار خاطرنشان کرد: مربیان در کلاس‌های مربیگری این را هم آموزش می‌بینند که اخلاق را به شاگردانشان یاد بدهند و خودشان هم در اینگونه موارد باید مثل یک معلم باشند و مسائل اخلاقی را رعایت کنند. از طرفی نظارت‌ها هم باید بیشتر باشد و هر پنج روز یک بار باید تست بگیرند و این تست‌ها در جایی گرفته شود که مورد تایید سازمان لیگ یا ایفمارک است.

سرمربی نفت مسجدسلیمان در خصوص بحران مالی در این باشگاه و اینکه بازیکنان این تیم قصد اعتصاب دارند، عنوان کرد: زیاد دوست ندارم در مورد مشکلات مالی صحبت کنم چون قبلا حرف‌هایم را زده‌ام و بازیکنان هم به اندازه کافی صحبت کرده اند. فقط این را می‌گویم که شاگردان من با این همه مشکل از خودگذشتگی کردند و در این فصل کار بزرگی انجام دادند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۴/۱۷

اخبار مرتبط