تعداد افراد شاغل آمریكا؛ ۱۰ میلیون نفر كمتر از ابتدای پاندمی

عکس خبري -تعداد افراد شاغل آمريکا؛ ?? ميليون نفر کمتر از ابتداي پاندمي

ماه‌های اولیه پاندمی كرونا در آمریكا با بیكاری ۲۲ میلیون آمریكایی همراه بود علی‌رغم وعده مسئولان این كشور برای بازگشت سریع اقتصاد، همچنان میلیون‌ها نفر بیكار هستند.

به گزارش نما به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، ماه‌های اولیه پاندمی کرونا در آمریکا با بیکاری ۲۲ میلیون آمریکایی همراه بود علی‌رغم وعده مسئولان این کشور برای بازگشت سریع اقتصاد، همچنان میلیون‌ها نفر بیکار باقی مانده‌اند.

در اوایل بحران کرونا مقامات آمریکایی برای آرام کردن جامعه از ریکاوری «وی شکل» (سریع) قریب‌الوقوع اقتصاد خبر می‌دادند در حالی اکنون با گذشت ماه‌های زیادی از آغاز بحران همچنان ۱۰ میلیون نفر از افراد بیکار شده به سر کار خود بازنگشته‌اند.

گزارش اخیر مشاغل آمریکا هم نگران‌کننده بود و نشان داد در ماه نوامبر تنها ۲۵۴ هزار شغل به اقتصاد اضافه شده و نرخ بیکاری به ۶.۷ درصد رسیده است. این نشان دهنده آرامش قبل از طوفان است.

دانیل ژائو، اقتصاددان سایت کاریابی گلس‌دور، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: مشاغلی که در این ماه افزوده شدند بیشتر از مشاغلی بودند که کارگران خود را به طور موقت به مرخصی اجباری فرستاده بودند و این نشان‌دهنده بازگشت این افراد به سر کار بود و در واقع شغل جدید کمتر ایجاد شد. به این ترتیب میلیون‌ها آمریکایی در آستانه بیکاری دائمی قرار گرفته‌اند.

همچنین گزارش مشاغل ماه نوامبر آمریکا نشان داد که ۳.۹ میلیون آمریکایی بیش از ۲۷ هفته بیکار بوده‌اند که این بیکاری بلندمدت محسوب می‌شود. این نوع بیکاری با مشکلاتی مانند افسردگی شدید، اضطراب و کاهش اعتماد به نفس همراه است.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۹/۱۹

اخبار مرتبط