مردم بار دیگر پای صندوق‌ های رای حماسه آفریدند

مردم بار ديگر پاي صندوق‌ هاي راي حماسه آفريدند

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای با بیان اینكه مردم بار دیگر پای صندوق‌های رای حماسه آفریدند بیان كرد:

به گزارش نما ، نشست خبری حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه آغاز شد.


در این نشست که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت مجازی برگزار شد، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


وی در ابتدای این نشست اظهار کرد: مردم ما مجدد حماسه دیگری را در پای صندوق‌های رأی خلق کردند و مکر دشمنان را به خودشان برگرداندند.


معاون اول قوه قضائیه با اشاره به نامگذاری هفته قوه قضائیه گفت: بعد از اینکه در سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، استکبار باور نمی‌کرد آن چیزی که در کشور و منطقه پایه گزاری کرده بودند را یک روحانی و یک مرجع تقلید با کمک مردم و توسط انقلاب این پایه گذاری را هم در هم بشکند. وقتی انقلاب به پیروزی رسید نهایت تلاش شد تا از پیروزی انقلاب جلوگیری شود اما نتوانستند، قانون اساسی نوشته شد و با رأی بسیار بالا انتخاب شد و از انقلاب نتوانستند جلوگیری کنند.


محسنی اژه‌ای ادامه داد: جنگ‌های داخلی را به صورت گسترده به راه انداختند و تمام قدرت خود را به کار گرفتند تا از تثبیت جمهوری اسلامی بتوانند جلوگیری کنند، بسیاری از بزرگان کشور را ترور و شهید کردند و بسیاری از رده‌های مختلف مسئولین را در دولت و قوه قضائیه شهید کردند و باز هم اکتفا نکردند و استاد، دانش‌آموز و همه را شهید کردند. فقط توسط یک گروه به نام منافقین حدود ۱۷ هزار نفر از مردم را شهید کردند.


معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: اما این انقلاب تثبیت شد و تا به امروز جلو رفت و به نظامی غیرقابل باور جلو رفت، وقتی در هفتم تیر شهید بهشتی در یک عملیات تروریستی به شهادت رسیدند از اول تیر تا هفتم تیر را قوه قضائیه نام گزاری کردند.


وی تصریح کرد: در این هفته برای هر روز یک نام انتخاب می‌شود و به تناسب آن نامگذاری اقدامات مرتبط در کشور اجرا می‌شود البته امسال به دلیل مسائل کرونایی شرایط کمی متفاوت است.


محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری امسال یک تفاوتی با سال‌های گذشته داشت، آن هم این بود که ریاست قوه قضائیه یکی از نامزدهای انتخاباتی بود اما تدبیری اندیشیده شد که در زمینه برنامه‌های هفته قوه قضائیه و کارهای قوه کوچک‌ترین خللی ایجاد نشود. یک تمهید باید داشته باشیم تا زمانی که ریاست جدید قوه قضائیه انتخاب می‌شود.

۱۴۰۰/۳/۳۰

اخبار مرتبط