تأكید ذوالفقاری بر امكان انتقال نیازمندی‌های موكب‌داران

عکس خبري -تأکيد ذوالفقاري بر امکان انتقال نيازمندي‌هاي موکب‌داران

در دیدار رئیس ستاد مركزی اربعین كشورمان با نخست‌وزیر عراق ۸ محور مهم مرتبط با مراسم اربعین مورد پیگیری و تأكید قرار گرفت.


به گزارش نما، در دیدار حسین ذوالفقاری، معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران با نخست‌وزیر عراق که در جریان سفر الکاظمی به تهران روی داد، موضوعات مهم مرتبط با مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) مورد تبادل نظر طرفین و پیگیری از سوی طرف ایرانی، قرار گرفت.

ذوالفقاری در این دیدار، امکان صدور مجوز برای انتقال نیازمندی‌های موکب‌داران ایرانی از طریق مرزهای زمینی، امکان کاپوتاژ خودروهای امداد و نجات هلال احمر و حذف تست PCR در زمان صدور روادید و جایگزینی آن با ارائه تست منفی PCR به‌هنگام ورود به فرودگاه‌های ایران برای سفر به عراق را مورد تأکید و پیگیری قرار داد.

قطعی و نهایی کردن سهمیه زائرین ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین و راه‌های کاهش هزینه سفر، از دیگر محورهای مورد تأکید در این دیدار بود که مورد توجه قرار گرفت.

ذوالفقاری در این دیدار، با اشاره به اهمیت زائدالوصف هماهنگی طرفین در اجرای مقررات بهداشتی، تعیین و اعلام پروتکل‌های بهداشتی مشترک بین دو کشور را خواستار شد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران در دیدار با نخست‌وزیر عراق، هم‌چنین همکاری بیشتر طرف عراقی برای فعالیت شرکت‌های هواپیمائی ایرانی در ایام اربعین را مطرح و پیگیری کرد.

در این دیدار، نهایتاً مقرر گردید نمایندگان ستاد مرکزی اربعین با دفتر نخست‌وزیری عراق، ظرف 24 ساعت آینده همه موارد را مشخص و پس از هماهنگی، اجرایی نمایند.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۶/۲۳

اخبار مرتبط