حزب الله: تانكرهای سوخت پنجشنبه از بانیاس وارد بعلبك می‌شوند

عکس خبري -حزب الله: تانکرهاي سوخت پنجشنبه از بانياس وارد بعلبک مي‌شوند

یكی از مسئولان اطلاع‌رسانی حزب‌الله لبنان گفت كه تانكرهای سوخت روز پنجشنبه از بندر بانیاس سوریه وارد بعلبك خواهد شد.


به گزارش نما، «احمد ریا» مسئول اطلاع رسانی حزب الله در البقاع دیشب با اعلام زمان ورود تانکرهای سوخت از بندر بانیاس به بعلبک لبنان گفت که این تانکرها روز پنجشنبه وارد بعلبک می‌شوند.

به گزارش المنار، احمد ریا با تأکید بر برگزاری دو مراسم جشن استقبال از ورود تانکرهای سوخت و شکست محاصره اعلام کرد که یکی از این جشن‌ها ظهر پنجشنبه در حدفاصل دو منطقه العین و اللبوه، و جشن بعدی ساعت ۳ بعد از ظهر در ورودی بعبلک جنوبی در میدان دروس و در حضور وزرا و نمایندگان منطقه و روسای شهردارها برگزار خواهد شد.

پیش از این، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی دوشنبه شب خود زمان ورود اولین محموله سوخت ایرانی به منطقه البقاع را اعلام کرد و گفت که نفتکش ایرانی یکشنبه شب وارد بندر بانیاس سوریه شد و اولین محموله سوخت ایران در روز پنج‌شنبه وارد منطقه البقاع می‌شود.

سید مقاومت در مورد مقصد نفتکش‌های ایرانی نیز گفت که دو گزینه درباره مقصد کشتی اول بود؛ یکی اینکه محموله را در لبنان تخلیه کند یا اینکه در سوریه محموله‌اش را که مشتقات نفتی است، تخلیه کند.

وی گفت: به‌دلیل اینکه برخی از طرف‌ها در تنگنا قرار نگیرند، حزب‌الله تصمیم گرفت که نفتکش را به سوریه بفرستد.

سید حسن نصرالله افزود: سوریه حرکت کشتی در بندر بانیاس را تسهیل کرد تا محموله تخلیه و بعد از آن به مرز لبنان منتقل شود و در این مسیر، امنیت تانکرهای نفت را تأمین کرد.

سید حسن نصرالله گفت: محموله کشتی اول، پنجشنبه این هفته وارد البقاع (در لبنان) خواهد شد و در مخازن مشخص‌شده در بعلبک انبار خواهد شد.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۶/۲۴

اخبار مرتبط