وزیر خارجه ارمنستان امروز به تهران سفر می‌كند

عکس خبري -وزير خارجه ارمنستان امروز به تهران سفر مي‌کند

وزیر خارجه ارمنستان امروز (دوشنبه) در قالب یك دیدار كاری و برای دیدار با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، به تهران سفر می‌كند.


به گزارش نما، سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان، در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد اعلام کرد که «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان امروز (دوشنبه) برای یک دیدار کاری به ایران سفر می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان در خصوص سفر امروز میرزویان به تهران نوشت: «چهارم اکتبر (دوشنبه ۱۲ مهر ماه)، آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان یک سفر کاری به جمهوری اسلامی ایران دارد. در قالب این دیدار، نشستی با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران برنامه‌ریزی شده است که پس از آن وزرای خارجه یک بیانیه مشترک ارائه می‌کنند».
سفر وزیر خارجه ارمنستان به ایران در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های این کشور بارها و به خصوص در روزهای اخیر بر لزوم گسترش روابط دو جانبه تهران و ایروان تأکید کرده‌اند.

«نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان روز گذشته (یکشنبه) در جمعی از ارامنه در لیتوانی تأکید کرد این کشور هرگز در هیچ توطئه‌ای علیه ایران دخیل نبوده و نخواهد بود، زیرا برای روابط دو کشور ارزش زیادی قائل است.

پاشینیان در این خصوص افزود: این واقعیتی است که نشان می‌دهد ما چقدر به روابط خود اهمیت می‌دهیم. این موضوع جدیدی نیست که محافل خاصی هستند که هر از چندگاهی مطالبی را در مطبوعات ایران منتشر می‌کنند که ارمنستان در برخی توطئه‌ها علیه ایران دست دارد. من اطمینان دارم که شرکای ایرانی ما می‌دانند که جمهوری ارمنستان هرگز در هیچ توطئه ای علیه ایران دخیل نبوده و نخواهد بود، زیرا ما این روابط را بسیار ارزشمند می‌دانیم و هرگز فراموش نخواهیم کرد که ایران در اوایل دهه ۹۰ مسیر حیات برای ارمنستان بود. این زمینه محکمی برای روابط ما است که بر هرگونه دخالت ارمنستان در هرگونه توطئه ضد ایران حاکم است و آنقدر واضح است که حتی نیازی به صحبت در این خصوص نیست.

پیش‌تر، «سورن پاپیکیان» معاون نخست‌وزیر ارمنستان در دیدار با «عباس بدخشان ظهوری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان نیز تأکید کرده بود که تقویت و توسعه روابط ارمنستان و ایران از اهمیت راهبردی برای ارمنستان برخوردار است و از سفیر ایران در تعمیق روابط قدردانی کرد.

۱۴۰۰/۷/۱۲

اخبار مرتبط