هشدار شدیداللحن «صنعاء» به ائتلاف سعودی

عکس خبري -هشدار شديداللحن «صنعاء» به ائتلاف سعودي

منابع رسانه‌ای اعلام كردند كه ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ مرتبه آتش بس یمن را نقض كرده است.

به گزارش نما، یک منبع نظامی یمنی گزارش داد که ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ مورد نقض آتش بس مرتکب شده است. این ائتلاف به پایگاه‌های ارتش و کمیته‌های مردمی حمله کرده است.

پیش از این، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش «أنصارالله» یمن سخنانی را در خصوص نقض آتش بس در یمن مطرح کرد. وی گفت: متجاوزان سعودی بر تداوم نقض آتش‌بس در یمن پافشاری می‌کنند.

بر اساس این گزارش، وی افزود: حملات سعودی‌ها به یمن نشان از آن دارد که متجاوزان بر نقض آتش بس اصرار دارند. عدم بازگشایی فرودگاه صنعاء و نیز ممانعت از ورود کشتی‌های حامل سوخت و مواد غذایی به الحدیده از مصادیق بارز نقض آتش بس توسط سعودی‌ها هستند.

همچنین «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با وبگاه العهد به عربستان سعودی درباره ادامه نقض آتش‌بس هشدار داد. وی تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن در برابر این تجاوزات هرگز دست بسته باقی نخواهند ماند و در پاسخ به نقض مکرر آتش بس از سوی عربستان گزینه‌های بسیاری را در اختیار دارند.

القحوم افزود: نیروهای مسلح یمن نوعی سلاح راهبردی را ساخته‌اند که در صورت ادامه تجاوزات امکان استفاده از آن علیه عربستان سعودی وجود دارد.

عضو دفتر سیاسی انصارالله تاکید کرد: ائتلاف تجاوز از ابتدا به آتش بس پایبند نبودند و همواره آن را نقض می‌کردند. آتش بس اساساً برای موضوعات بشردوستانه برقرار شد اما عربستان سعودی در همه مسائل مانع تراشی کرده و از به ثمر نشستن تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای جلوگیری می‌کند.
منبع: مهر

۱۴۰۱/۲/۲۸

اخبار مرتبط