ثبت ركورد جدید قیمت بنزین در آمریكا

عکس خبري -ثبت رکورد جديد قيمت بنزين در آمريکا

قیمت بنزین در آمریكا طی چند هفته گذشته تقریباً هر روز به ركورد جدیدی می‌رسد و حالا در آغاز فصل تعطیلات در این كشور به اوج ۴ دلار و ۶۱ سنت رسیده است.

به گزارش نما، قیمت بنزین در آمریکا در تعطیلات روز بزرگداشت کشته‌شدگان جنگی در این کشور به بالاترین رقم رسید. این تعطیلات آغاز فصل اوج رانندگی در آمریکاست. متوسط قیمت بنزین در این کشور از ۴ دلار و ۶۱ سنت در هر گالن بالاتر رفته‌است.

انجمن اتومبیل آمریکا متوسط قیمت بنزین معمولی در این کشور را در روز گذشته ۴ دلار و ۶۱ سنت اعلام کرد، یعنی بالاتر از ۴ دلار و ۵۹ سنت هفته گذشته و ۴ دلار و ۱۷ سنت ماه گذشته. متوسط قیمت بنزین در آمریکا در همین فصل در سال گذشته میلادی ۳ دلار و ۴ سنت بود.

قیمت بنزین در آمریکا طی چند هفته گذشته تقریباً هر روز به رکورد جدیدی می‌رسد و فشار بیشتری بر دولت بایدن برای مهار آن وارد می‌کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز جمعه اعلام کرد قیمت بنزین در این کشور در آستانه تعطیلات به بالاترین رقم طی یک دهه گذشته یعنی متوسط ۴ دلار و ۵۹ سنت در هر گالن رسیده‌است.

طبق گزارش این اداره، قیمت بالای نفت خام، تاثیر حمله روسیه به اوکراین بر بازار نفت و سوخت و پیشی گرفتن تقاضای بنزین در آمریکا از تولید آن، عوامل اصلی رکوردشکنی قیمت بنزین بوده‌است.

اما نشانه‌هایی از کاهش تقاضا درنتیجه‌ بالا رفتن قیمت بنزین وجود دارد.

اطلاعات نشان می‌دهند تقاضای بنزین در آمریکا در هفته گذشته ۰.۵ درصد نسبت‌به هفته قبل‌از آن افزایش‌یافته و ۱.۲ درصد بالاتر از متوسط یک ماه گذشته بوده‌است. این آمار با توجه به آغاز فصل تعطیلات نسبتا ضعیف است.
منبع: تسنیم

۱۴۰۱/۳/۱۰

اخبار مرتبط