حمله‌ قلعه‌نویی به‌ فردوسی‌پور و كی‌روش

سرمربی استقلال گفت: رفتن كی‌روش به خانه عادل فردوسی‌پور در نوع گزارش او در داربی بی‌تاثیر نبوده است.

به گزارش نما، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی مقابل پیکان، با تبریک میلاد حضرت رسول (ص) و هفته‌ وحدت درباره این بازی تیمش اظهار کرد: متاسفانه می‌ترسم از چیزی تعریف کنم تا باز عده‌ای بر سرم بریزند. در هر حال بازی‌های برگشت سخت هستند؛ خصوصا وقتی تیم‌های پایین و بالای جدول با یکدیگر بازی دارند. بازی دو تیم پیکان و سپاهان را دیدم و با توجه به اتفاقات رخ داده و کنار گذاشتن عبدالله ویسی از این تیم و به دست‌گیری سکان این تیم توسط فیروز کریمی و شناختی که از ایشان داریم، می‌دانیم که تیم ایشان هجومی و رو به جلو بازی خواهد کرد و امیدواریم بازی زیبایی را از هر دو تیم تماشا کنیم.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که آیا مصدومی برای این دیدار دارد یا خیر، گفت: شاید ایمان موسوی در بازی فردا به علت مصدومیت حضور نداشته باشد. سایر بازیکنان از سلامت کافی برخوردارند و محرومی نیز نداریم؛ با این حال احتمالا به چند تن از بازیکنانم در این بازی استراحت می‌دهم که با توجه به داشته‌هایمان و فشردگی بازی‌ها از این جهت مشکلی نداریم و از این جهت دست‌مان برای ترکیب چیدن باز است.

به گزارش ایسنا، سرمربی استقلال در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا تعامل میان تیم ملی و باشگاه‌ها از بین رفته و کیفیت لیگ ما همان چیزی است که آقای کارلوس کی‌روش ادعا می‌کند، گفت: اگر شما کیفیت پایین زمین‌های لیگ را ببینید، متوجه می‌شوید که اگر مشکلی هم باشد، از کجاست. از سوی دیگر یک عده کارشناس و قلم به دست با من مشکل دارند. آیا می‌توان از بازی‌های زیبای فولاد، سپاهان، تراکتورسازی، ذوب‌آهن چشم‌پوشی کرد؟ منتهی فردوسی‌پور بازی داربی را جوری گزارش کرد که مشکل تیم ملی را پوشش بدهد. به نظرم رفتن کی‌روش به خانه او بی‌تاثیر نبوده است.

وی در ادامه افزود: استقلال در داربی موفق به گردش توپ به صورت خوبی بود. از سوی پرسپولیس هم از این جهت بسیار خوب بود. پس چگونه می‌توان مشکل از عدم وجود کیفیت صحبت کرد؟ آن کارشناسانی که خودشان مشکل دارند، از این حرف‌ها می‌زنند. چرا بقیه تیم‌ها را زیر سوال می‌برید؟ شما فیلم بازی‌های ما را نگاه کنید. در بازی با پرسپولیس 10 الی 15 پاس و گاهی 25 پاس پیاپی میان بازیکنانمان ردوبدل شد. البته قبول دارم که در ایجاد موقعیت ضعیف بودیم ولی حرفم این است که چرا ایران را زیر سوال می‌برید؟ شکست از لبنان و ازبکستان چه ربطی به داربی دارد؟ حتما این هم بر گردن داربی‌ است. علی دایی و من این گونه له شدیم ولی کسی از کی‌روش جرات سوال پرسیدن ندارد. من را در تلویزیون محاکمه کردند و بعد به فراکسیون مجلس بردند. از سویی بعد از باخت لبنان چرا کسی از کی‌روش نپرسید، چرا از لبنان باختیم؟ چرا آقای فردوسی‌پور دادگاه نگذاشت؟ آقای فردوسی‌پور چرا سه نفر را نیاوردی، تا محاکمه کنند؟ من اعتقاد دارم که عصر ارتباطات است و حضور مربی خارجی حتما خوب است ولی نگاه‌ها به سرمربی ایرانی با خارجی عادلانه نیست. فردوسی‌پور داستان را برمی‌گرداند. مشکل ما همین کارشناسان هستند. مگر تیم علی دایی بد بازی می‌کند؟ اصلا گیرم این داربی، بدترین داربی تاریخ باشد، چه ربطی به تیم ملی دارد؟ یکی بیاید بگوید، این همه دو رگه را آوردید، نهایتا دو گل زدید، این چه ربطی به لیگ برتر دارد؟ مگر جوانان تیم فوتبال فولاد بد بازی می‌کنند؟ چرا از آنها استفاده نمی‌کنند؟ مگر جوانانی مثل افشین بازیکنان بدی هستند؟

سرمربی استقلال در ادامه در پاسخ به این سوال که قبول دارد، تیمش در داربی ضعیف بود، گفت: دو روز است که می‌گویم در حد نام استقلال نبودیم ولی شما به من بگوید، مگر می‌شود، یک تساوی به دست بیاورید و نام شما را در یک جا به عنوان بازنده هفته‌ بنویسند؟ جالب اینجاست که من با همان تساوی به صدر جدول رفته‌ام، پس چگونه بازنده هفته‌ لقب می‌گیرم؟ اگر پنج تا می‌خوردیم، خوب بود؟ من هر چه عناصر هجومی داشتم، به زمین ریختم. من که تیمم چهار گل هم به پرسپولیس زده است، به دنبال بازی هجومی بودم و اعتقاد دارم این بازی از بازی رفت بهتر بوده است. آن کارشناسی که می‌آید کنار آقای فردوسی‌پور و بازی را مسخره می‌کند و آن را بی‌کیفیت می‌داند، بیاید و ببیند که چگونه آرش برهانی را در جایی به کار گرفته‌ایم تا با ایجاد پرس، مهدوی‌کیا و سمت راست پرسپولیس از کار بیاندازد یا حقیقی که چطور جباری را تلاش می‌کرد از بازی خارجش کند. به جواد نکونام که گفته بودیم کاملا محمد نوری را خنثی سازد. ما در آن بازی چیزی میان 500 الی 600 پاس دادیم. اتفاقا سوال دارم که چرا تلویزیون آمار این بازی را پخش نکرد؟ چطور وقت دارند که تریبون را به یک کارشناس بدهند؟ مگر پخش یک آمار چقدر وقت می‌خواهد؟ نهایتا یک دکمه است و همین. یک داربی‌ را که 14 – 15 کرنر داشت، طوری نشان می‌دهند که مشکلات تیم ملی را هم به گردن آن بیاندازند. دوستان ماموریت داشتند که الکی این بازی را به تیم ملی ربط بدهند. آقای کارشناس، آقای مسلمان چه ربطی دارد؟

امیر قلعه‌نویی در ادامه در پاسخ به ابراز نگرانی یک خبرنگار از این که با ادامه این روند کارلوس کی‌روش حرف‌های نه چندان خوب دیگری را بزند، گفت: ما قلم به دستان مخلصی داریم که پشت کارلوس کی‌روش ایستاده‌اند.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید کیفیت مسابقات لیگ برتر پایین آمده است؟ گفت: من از شما می پرسم اگر یک پروژه را به شما بدهند و بگویند که در عرض پنج هفته‌ آن را تمام کنید و بعد از یک هفته‌ به مدت چهار هفته‌ کار شما را تعطیل کنند و بعد به شما بگویند که کار را ادامه بده، آیا در کیفیت کار شما تاثیر نمی‌گذارد؟ لیگ ما آنقدر تعطیل شده که حتما تحت تاثیر این مساله قرار گرفته و در کیفیتش خلل ایجاد شده است.

وی خطاب به مجری برنامه نود گفت: آقای فردوسی‌پور که داربی ایران را با ال کلاسیکو مقایسه می‌کنی این تعطیلات لیگ را هم با سایر کشورهای دیگر مثل کره و ژاپن مقایسه کن. من وقتی که سرمربی تیم ملی بودم هر دوشنبه در همین ساختمان با آقای کاظمی برنامه می‌ریختیم و حتی یک هفته‌ هم لیگ را تعطیل نکردیم. این آقای کارشناس مخلص چرا به این چیزها اعتراض نمی‌کند؟ یکی از همین کارشناسان بعد از بازی ما با ازبکستان گفت: "استوک‌های بازیکنان ما در مقابل بازیکنان ازبکستان مشکل داشته است." آقای کارشناس مگر می‌شود آقای اشکان دژاگه متوجه چنین چیزی نشده باشد؟ آیا بازیکنان ما با این همه ادا این مساله را نمی‌دانستند؟ این حرف‌ها باعث تاسف است.

امیر قلعه‌نویی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این که دلیل انتقادات به شما چیست، گفت: ما نگاه‌مان به خارجی‌ها همیشه شکلی داشته است. این‌ها با من مشکل دارند. سمیوئز دستیار کارلوس کی‌روش یک بار در تمرین ما حاضر شد و از من تعریف کرد و گفت من حامل پیغام کارلوس کی‌روش هستم، او از حمایت شما بعد از بازی ایران و لبنان تشکر کرده، در هر حال من که مشکل شخصی با کی‌روش ندارم، ولی عده‌ای که با من مشکل دارند، حتی اگر تیم من قهرمان شود و در این آمار گل خورده و گل زده را داشته باشد، می‌گویند سیستمش منسوخ شده است. آقای کارشناس چرا با سیستم‌ منسوخ شده من تیم را به میدان می‌فرستید؟ بگذارید یک مثال بزنم تا مساله روشن‌تر شود. فرهاد اشراقی از دوستان من و از خبرنگاران خوب کشور است، که در ستون از پشت عینک همواره این جمله من را که بازی دو نیمه متفاوت داشت را مسخره می‌کرد. یک بار آقای ژوزه مورینیو این جمله را گفت و تبدیل به یک کتاب شد، ولی ما گفتیم و رفتیم پشت عینک! البته خود فرهاد به من زنگ زد و در این باره از من عذرخواهی کرد، ولی می‌خواهم بگویم که نگاه‌ها چقدر متفاوت است، ما تا نگاه ها را درست نکنیم، این مشکل پابرجاست. من یک بار هم گفتم به جای این که به کنفرانس بیاییم زمین‌ها را درست کنیم. امروز در رادیو می‌شنیدم که در چند استادیوم کشور مشکل اینترنت وجود دارد. این مساله تاسف آور است. وقتی که می‌شنوید ذوب آهن و یا سپاهان می‌خواهند بازی‌هایشان را در آزادی برگزار کنند این آقایان کارشناس چرا مشکل جامعه را نمی‌گویند؟ سید مهدی رحمتی از هفت امتیاز به دست آمده در تیم ملی حداقل پنج امتیاز سهم دارد، ولی ببینید که چگونه در برنامه «90» فردوسی‌پور در ایجاد مشکل برای او تلاش داشت. تو اگر خیلی کارشناسی برو ایراد تیم ملی را بگو و بگو چرا این تیم تنها دو گل زده است؟

امیر قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که آیا تبعات این اختلافات مانع از حضور ما در جام جهانی نمی‌شود؟ گفت: قلم به دستان به دنبال سناریو نوشتن هستند، من نمی‌دانم لیگ چه ربطی به جام جهانی دارد. در لیگی که بیشتر اوقات تعطیل است چه کسی این کار را انجام داده است؟ فوتبال باید درست بشود، عدالت محوری و مشکلات سخت‌افزاری در آن حل شود. در این وضعیت اقتصادی بچه‌های مطبوعات یک روزنامه‌ را به سختی در می‌آورند . این همان رسالت قلم است و من به آن احترام می‌گذارم، ولی متاسفانه عده‌ای قلم به دست نام این‌ها را هم خراب می‌کنند.

۱۳۹۱/۱۱/۹

اخبار مرتبط