مرخصی بدون احتساب در سنوات برای دانشجویان باردار

وزیر علوم گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای بانوان دانشجویی كه صاحب فرزند می‌شوند، از زمان بارداری به مدت دو سال می‌توانند از مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی خود، استفاده كنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جامعه دانشگاهی، جامعه‌ای انقلابی، علمی و توام با ایمان است ولی کسانی هم هستند که از روی ناآگاهی تفکرات دیگری دارند، گفت: برخی افراد فکر می‌کنند که اندیشه و فکر آن طرف(غربی‌ها) درست است و آن را ترویج می‌کنند و ما تأکید می‌کنیم آنچه با اسلام مخالف باشد، در دانشگاه‌های ما جایی ندارد.

وی تصریح کرد: گروه دیگری نیز هستند که تفکرات خاصی دارند ولی آنها را در محیط دانشگاه ترویج و تبلیغ نمی‌کنند و فقط از علم خود برای رسیدن به معلوم استفاده می‌کنند و آن را دراختیار جوانان قرار می‌دهند و این اشکالی ندارد.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: مردم و مراجع عظام تقلید به ما اجازه نخواهند داد که امکانات و فضاهای دانشگاه‌ها را در اختیار کسانی قرار دهیم که با نظام عناد دارند.

دانشجو خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های ما باید به سمتی حرکت کند که در آن معرفت و شناخت بیشتر نسبت به آموزه‌های دینی ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در دانشگاه‌ها بومی گزینی را به خصوص برای دانشجویان دختر در اولویت قرار دادیم و آیین‌نامه نقل و انتقال دانشجویان را نیز اجرا کردیم و سال گذشته 45 هزار متقاضی داشتیم.

دانشجو یادآور شد: طبق این آیین‌نامه، دانشجویان بخصوص دانشجویان دختر می‌توانند به نزدیکترین محل سکونت خود منتقل شوند.

وی افزود: دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز می‌توانند برای تحصیل به داخل کشور بازگردند، ولی اینکه آنها بگویند ما در ایران درس می‌خوانیم ولی در خارج امتحان می‌دهیم، این درست نیست.

وزیر علوم گفت: یک ابلاغیه توسط وزرات علوم تهیه شده است که طبق آن دانشجویان دختری که ازدواج کنند و بچه‌دار شوند، از زمان بارداری به مدت دو سال می‌توانند از مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی خود، استفاده کنند.

۱۳۹۱/۱/۲۳

اخبار مرتبط