«وودی آلن» فیلم بعدی‌اش را در آمریكا می‌سازد

عکس خبري -«وودي آلن» فيلم بعدي‌اش را در آمريكا مي‌سازد

«وودي آلن»، كارگردان سرشناس هاليوود اعلام كرد، برخلاف آنچه در رسانه‌ها منعكس شده است، فيلم بعدي خود را در آمريكا خواهد ساخت.

به گزارش ايسنا، وودي آلن كه در مراسم پيش اكران فيلم جديدش «تقديم به رم با عشق» اعلام كرد، فيلم بعدي خود را در آمريكا و در سانفرانسيسكو و نيويورك خواهد ساخت و اينكه اعلام شده بود فيلم بعدي او در كپنهاگ دانمارك ساخته مي‌شود، بي‌اساس است.

به گزارش ورايتي، وودي آلن كه فيلم‌هاي قبلي خود را در شهرهاي پاريس، رم، لندن و بارسلون ساخته است، ابراز بي‌اطلاعي كرد كه چگونه شهر كپنهاگ به عنوان ميزبان فيلم بعدي او در رسانه‌هاي جهان شناخته شده است.

وودي آلن پس از ساخت فيلم قبلي‌اش با عنوان «نيمه‌شب پاريس» و تجربه‌ي فروش‌ عالي اين فيلم، پايتخت يك كشور اروپايي ديگر را دستمايه‌ي عنوان و مضمون كارخود قرار داده است. در فيلم جديد وودي آلن «آلك بالدوين»، «الن پيج»، «پنه‌لوبه كروز» به همراه «روبرتو بنيني» حضور دارند و البته وودي آلن نيز به عنوان بازيگر مقابل دوربين رفت است.

«تقديم به رم با عشق» از روز 22 ژوئن (2 تير) در سينماهاي آمريكا و اروپا اكران خود را آغاز مي‌كند. اين فيلم كه پيش از اين «نرو فيدلد» نام گرفته بود، جديدترين ابراز علاقه‌ي وودي آلن به شهرهاي بزرگ و معروف اروپا است. وي فيلم «امتياز نهايي» را در لندن ساخت، سپس فيلم «ويكي كريستينا بارسلونا» را در بارسلون اسپانيا مقابل دوربين برد و آخرين ساخته‌اش «نيمه‌شب در پاريس» را نيز در پايتخت فرانسه ساخت.

اين فيلم كه با بودجه‌ي 17 ميليون يورويي ساخته شده است، اولين تلاش وودي آلن در حوزه‌ي فيلم‌سازي به زبان ايتاليايي است. وودي آلن پس از مدت‌ها در فيلم خودش مقابل دوربين هم خواهد رفت و «روبرتو بنيني»، بازيگر و کارگردان ايتاليايي نيز يکي از نقش‌هاي اصلي فيلم را بازي خواهد كرد.

داستان «تقديم به رم با عشق» در رم دوران معاصر روي مي‌دهد و اقتباسي آزاد از کتاب «دکامرون» نوشته «جوواني بوکاچيو» نويسنده قرن 14 ميلادي ايتاليايي است که از 100 داستان تشکيل شده است.

فيلم آلن از چهاربخش جداگانه تشکيل شده است؛ دو داستان درباره‌ي شخصيت‌هاي آمريکايي در رم است و دو داستان ديگر نيز شخصيت‌هاي ايتاليايي در اين شهر را در برمي‌گيرد.

وودي آلن خالق آثار سرشناسي چون «منهتن»، «رز بنفش قاهره»، «آني هال»، «دني رز برادوي» و «امتياز نهايي» است كه در كارنامه‌ي سينمايي او جوايز معتبري چون بهترين كارگرداني و بهترين فيلم‌نامه جوايز بافتا انگليس، خرس نقره‌اي جشنواره‌ برلين، جايزه‌ فيپرشي جشنواره‌ كن، دو جايزه‌ بهترين فيلم خارجي از جوايز سزار فرانسه، جايزه بهترين فيلم اروپايي از جوايز گويا اسپانيا، شير طلاي افتخاري جشنواره‌ ونيز به چشم مي‌خورد.

۱۳۹۱/۱/۲۶

اخبار مرتبط