مرتضوی قصد استعفا دارد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد كه بر اساس اخبار رسیده با رایزنی های صورت گرفته سعید مرتضوی قصد استعفا از مدیریت تامین اجتماعی را دارد.

محمد دهقان در گفتگو با مهر درباره نتیجه رایزنی های طراحان استیضاح وزیر کار با سعید مرتضوی گفت: بر اساس اخبار رسیده با رایزنی های صورت گرفته ظاهرا آقای سعید مرتضوی قصد استعفا از مدیریت تامین اجتماعی را دارد.

نماینده مردم چناران و طرقه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار می رود در صورت استعفای مرتضوی ، وزیر کار و امور اجتماعی بدون فوت فرصت و بلادرنگ استعفای وی را بپذیرد تا موضوع استیضاح منتفی اعلام شود.

دهقان افزود: ضمن تشکر از مرتضوی که زمینه حل این مشکل را فراهم می کند، با استعفای وی موضوع استیضاح وزیر کار منتفی خواهد شد.

این عضو هیات رئیسه مجلس صبح امروز از آماده شدن نطقهای طراحان استیضاح برای قرائت در جلسه استیضاح خبر داده بود.

به گزارش خبرنگار مهر ، طرح استیضاح وزیر کار امور اجتماعی روز ۱۶ فروردین در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و با پایان یافتن مهلت ۱۰ روزه استیضاح ، این طرح فردا باید در صحن علنی مجلس بررسی شود.

بنا بر این گزارش پس از انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی همزمان با مذاکرات جدی نمایندگان برای لغو این انتصاب، طرح استیضاح وزیر کار در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.

نمایندگان معتقدند مرتضوی با توجه به سابقه کیفری در ماجرای کهریزک نباید در پست ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب شود.

پیش از این نمایندگان طراح استیضاح تهدید کرده بودند که درصورت عدم استعفای مرتضوی مسائل پشت پرده ای را درباره سوابق وی در جلسه استیضاح فاش خواهند کرد.

۱۳۹۱/۱/۲۶

اخبار مرتبط