بیسكویت مسموم، شگرد سارق حرفه‌ای خودرو

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از شناسایی و دستگیری یك سارق حرفه‌ای خودرو خبر داد و گفت: این سارق حرفه‌ای خودرو با بیسكویت طعمه‌های خود را مسموم و سپس اقدام به سرقت می‌كرد.

به گزارش ایسنا منطقه زنجان، سرهنگ محمد اكبري‌كنعان در اين‌باره، افزود: در پي اطلاع پليس از سرقت يك دستگاه خودرو كه سارق با استفاده از شگرد قديمي و مسموم‌كردن راننده موفق به سرقت خودرو شده بود، اقدامات در اين زمينه آغاز شد و با انجام تحقيقات، ردپاي سارق سابقه‌دار به نام «م ـ م» شناسایي و دستگيري اين متهم كه ساكن تنكابن بود، در دستور كار قرار گرفت.

اكبري‌كنعان با اشاره به شناسایي و كنترل منزل متهم درتنكابن توسط مأموران پليس آگاهي ابهر ادامه داد: در يك اقدام ضربتي متهم دستگير و براي تحقيقات به پليس آگاهي شهرستان ابهر منتقل و مورد بازجويي قرار گرفت که اين متهم اعتراف كرد پس از شناسایي طعمه‌هاي خود و كرايه خودرو به صورت دربستي با ريختن طرح‌دوستي با راننده و دادن بيسكويت مسموم كه از قبل آماده كرده بود، رانندگان را بي‌هوش و سپس اقدام به سرقت خودرو و اموال باارزش رانندگان مي‌كرد.

وي به رانندگان هشدار داد: در انتقال مسافران از مسيرهاي اصلي حرکت کرده و به بهانه خلوت‌بودن و رواني ترافيک از مسيرهايي فرعي كه به آنها آشنایي ندارند و صرفاً توسط مسافران پيشنهاد و اصرار مي‌شود، تردد نکنند.

فرمانده انتظامي ابهر تأكيد كرد: شگرد گروهي از سارقان اين است که در يک مسير و در فواصل اندک قرار گرفته و به عنوان مسافر سوار اتومبيل مي‌شوند و با همکاري يکديگر و اغفال راننده مبادرت به سرقت اتومبيل يا اخاذي مي‌کنند.

وي خاطرنشان كرد: از پذيرفتن هرگونه خوراکي، نوشيدني و خوشبوکننده‌ها از مسافران ناشناس امتناع کنيد و در صورت سرقت خودرو خود، مراتب را سريعاً به پليس اطلاع داده و با دادن مشخصات کامل خودرو از قبيل شماره پلاک، شاسي، موتور و رنگ خودرو، پليس را در کشف سرقت ياري کنند.

۱۳۹۱/۲/۸

اخبار مرتبط