• عکس خبري -تاجر متدين دعوت حق را لبيک گفت

  تاجر متدین دعوت حق را لبیك گفت

  در ایام عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، یار دیرین امام و رهبری مرحوم حاج اسدالله عسگراولادی به جوار رحمت الهی شتافت.

 • عکس خبري -دکترين پيروزي خون بر شمشير

  رنگ عاشورایی نهضت امام -8

  دكترین پیروزی خون بر شمشیر

  ۲۰ آذر ۱۳۵۷، با چنین راهپیمایی بزرگی نقطه عطفی شد كه كمتر از دوماه بعد از آن، پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد. عاشورای پیش رو، چهل و دومین عاشورایی است كه پس از آن تاریخ ایرانیان پیام حسینی را تكرار می‌كنند؛ چهار دهه‌ای كه «جبهه مقاومت»، متأثر از نهضت كربلا و در ادامه انقلاب اسلامی در خاك كشورهای متعددی حتی فراتر از مرزهای ایران كهن پرچم «هیهات منا الذله» برافراشته‌اند.

 • عکس خبري -آزمون صبر در تاسوعاي 1357

  رنگ عاشورایی نهضت امام -7

  آزمون صبر در تاسوعای 1357

  شاه در روز عاشورا كه به همراه فرح، و چند تن از فرماندهان ارتش از فراز تهران در بالگرد حضور خیره‌كننده مردم را تماشا می‌كرد، از اطرافیان خود پرسید: پس طرفداران من كجا هستند؟ گفتند: در خانه‌هایشان. این حضور میلیونی و این جواب درواقع تیرخلاصی بر آخرین امیدهای شاه بود.

 • عکس خبري -جرقه حسيني و احياي نهضت امام

  رنگ عاشورایی نهضت امام -6

  جرقه حسینی و احیای نهضت امام

  مردم مبارز ایران با استفاده از سنت دینی برپایی اربعین كه خود بخشی از شعائر حسینی است قیام مردم قم را به تبریز، یزد، كرمان و سراسر ایران گسترش دادند و بدین ترتیب سال سرنوشت ساز ۱۳۵۷فرا رسید. عید نوروز ۱۳۵۷مصادف با چهلم شهدای تبریز شد و عزای عمومی اعلام گردید. در این مدت اعضای موتلفه اسلامی نقشی فعال در انتقال پیام امام به مبارزین و برقراری هماهنگی‌ها داشتند.