نسخه چاپی

ایران 30 میلیون بشكه نفت بر روی آب ذخیره‌ كرده است

رویترز به نقل از منابع آگاه مدعی شد كه ایران 30 میلیون بشكه از نفت تولیدی خود را بر روی آب در نفتكش‌های غول‌پیكر خود ذخیره سازی كرده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، رویترز به نقل از منابع بازار نفت مدعی شد، ایران حداقل 30 میلیون بشکه نفت خود را بر روی آب در نفتکش‌های غول‌پیکر خود ذخیره سازی کرده است.

به نوشته این گزارش، ایران نفت تولیدی خود را بر روی آب‌های ساحلی این کشور و عمدتا در نفتکش‌های شرکت ملی نفتکش ایران ذخیره کرده است.

یک منبع آگاه در صنعت کشتیرانی گفت: 15 فروند از نفتکش‌های بسیار بزرگ شرکت ملی نفتکش ایران با ظرفیت 2 میلیون بشکه برای ذخیرسازی بر روی آب اختصاص یافته‌اند.

بر اساس برآورد شرکت گیبسون نیز 15 فروند نفتکش‌ بسیار بزرگ شرکت ملی نفتکش ایران برای ذخیره‌سازی نفت بر روی آب در سواحل ایران مورد استفاده قرار گرفته است و این تعداد از آغاز ماه فوریه تغییر نکرده است.

همچنین این شرکت خدمات نفتی پیش از این برآورد کرده بود که ایران در ماه سپتامبر سال گذشته از 18 نفتکش بسیار بزرگ خود برای ذخیره‌سازی نفت بر روی آب استفاده کرده بود و از آغاز سال 2015 تاکنون این تعداد از 14 فروند کمتر نشده است.

بنا بر نظر این شرکت، ایران تمایل دارد تا صادرات نفت خود را به محض فراهم شدن شرایط از سر بگیرد اما ممکن است تحریم‌های نفتی این کشور مرحله به مرحله برداشته شود که این امر می‌تواند ازسرگیری سریع صادرات نفت این کشور را به تاخیر بیاندازد و همچنین محدودیت‌های بیمه و بانکداری همچنان پابرجاست.

شرکت ملی نفتکش ایران که بزرگ‌ترین ناوگان نفتکش در خاورمیانه را در اختیار دارد، ظرفیت حمل حداقل 76 میلیون بشکه نفت را داراست.

۱۳۹۴/۱/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...