نسخه چاپی

حملات ارتش عراق به تكریت آغاز شد

عراقی از حمله گسترده ارتش عراق با استفاده از بالگرد و جنگنده های خود به مجموعه كاخ های ریاست جمهوری عراق در شهر تكریت مركز استان صلاح الدین خبر دادند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم: منابع امنیتی عراقی از حمله گسترده ارتش عراق با استفاده از بالگرد و جنگنده های خود به مجموعه کاخ های ریاست جمهوری عراق در شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین خبر دادند.

به گزارش السومریه نیوز، منابع امنیتی در استان صلاح الدین امروز پنجشنبه اعلام کردند جنگنده های نظامی ارتش عراق به صورت گسترده ای حملات خود را برضد پایگاه های داعش تروریستی در منطقه موسوم به مجموعه کاخ های ریاست جمهوری تکریت آغاز کردند.

این منابع خبری در ادامه تاکید کردند: جنگنده های ارتش و نیروی هوایی عراق هم اکنون به صورت گسترده در حال بمباران مراکز استقرار نیروهای تروریستی داعش در مرکز شهر تکریت است و مجموعه کاخ های ریاست جمهوری تکریت را به شدت بمباران می کند.

این بمباران هوایی به گفته منابع امنیتی ارتش عراق هم اکنون علاوه بر منطقه مجموعه کاخ های ریاست جمهوری در تکریت منطقه حی القادسیه را هم در شمال تکریت در بر گرفته است.

این منابع امنیتی که خواستند نامشان فاش نشود در این زمینه می افزایند: جنگنده های نظامی و هواپیماهای بدون سرنشین وابسته به ائتلاف بین المللی نیز به صورت گسترده ای در آسمان تکریت به پرواز در آمده اند.

این منابع افزودند: البته حضور جنگنده های عراقی در این عملیات بسیار پر رنگ تر است، و جنگنده های عراقی با انجام یک سری عملیات شناسایی ابتدا پایگاه های تروریست های داعشی را شناسایی کردند.

البته وزارت دفاع آمریکا پنتاگون هم دیروز چهارشنبه در این رابطه اعلام کرد: دستورهایی صادره شده است که بموجب آن ائتلاف بین المللی حملات خود را بر مراکز تحت سلطه سازمان تروریستی داعش در تکریت آغاز کرده است.

این اقدامات امنیتی و نظامی بعد از دستور حیدر العبادی نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق طی یک سخنرانی تلویزیونی آغاز شده است وی در این پیام تلویزیونی خواستار آغاز و کامل شدن مرحله نهایی از عملیات آزاد سازی استان صلاح الدین شده بود که می بایست براساس طرح از پیش برنامه ریزی شده ای صورت گیرد.

وی همچنین در این سخنان از ملت عراق خواستار ضمن حفظ هوشیاری خود از آنها خواست گرفتار تاجران خون ملت عراق نشوند چرا که ارتش عراق تا آخر به تعقیب و نابودی داعش ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر مشعان الجبوری نماینده ائتلاف گروه های عربی در پارلمان عراق امروز 5 شنبه اعلام کرد: پیش بینی می کنیم امروز نیروهای امنیتی و قهرمانان داوطلب مردمی خود را به مجموعه کاخ های ریاست جمهوری در شهر تکریت برسانند و بعد از آغاز مرحله پایانی آزاد سازی تکریت و کل استان صلاح الدین هم محقق شود.

الجبوری در ادامه سخنانش که بر روی صفحه شخصی خود در تویتر بیان کرده و شبکه الفرات نیوز عراق هم از این متن مطلع شده است گفت: هم اکنون و در همین لحظات عراقی ها از ارتش و داوطلبان و پلیس و با حمایت ائتلاف بین المللی برای محقق کردن پیروزی نهایی عملیات خود را آغاز کرده اند تا نیروهای گمراهی و کشتار و تکفیر را نابود سازند.

این نماینده پارلمان عراق در ادامه تاکید کرد: هم اکنون می توان گفت عملیات برای آزاد سازی تکریت و آزاد سازی کل استان صلاح الدین در شمال عراق آغاز شده است و با این عملیات وحدت ملت و نظام عراقی را محقق ساخته اند و با این وحدت دیگر جایی برای تفرقه و طایفه گری باقی نمانده است و این وحدت کم نظیر در تاریخ عراق بی نظیر و از یکپارچگی ملت عراق برضد نیروهای گمراهی خبر می داد.

وی در ادامه این سخنان گفت: فردا که آفتاب طلوع کند فرزندان این ملت از نیروهای امنیتی و قهرمانان داوطلب مردمی خود را به مجموعه کاخ های ریاست جمهوری در تکریت خواهند رساند و بار دیگر پرچم های ظفر و پیروزی این ملت بر تروریسم را بر بلندای عراق به اهتزاز در خواهند آورد و پیروزی ملت را رقم خواهند زد.

۱۳۹۴/۱/۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...