نسخه چاپی

خانواده یمنی قربانی جنگنده‌های سعودی +عكس

عکس خبري -خانواده يمني قرباني جنگنده‌هاي سعودي +عکس

حملات هوایی ائتلاف عربی به خاك یمن در حالی ادامه دارد كه منابع قبیله‌ای از كشته شدن هشت عضو یك خانواده در حمله شب گذشته جنگنده‌های سعودی به منطقه العند استان صعده خبر دادند.

به گزارش نما به نقل از فارس، حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی به شهرها و مناطق مختلف یمن در دوازدهمین روز تجاوز به خاک این کشور ادامه دارد.

این در حالی است که حملات روز گذشته به مناطق مختلف یمن نیز شماری کشته و زخمی برجای گذاشت که بیش‌تر آنها از غیرنظامیان بودند.

در منطقه «کتاف» در شمال یمن در مرز با عربستان سعودی شاهدان به خبرنگار فارس خبر دادند که منطقه «الفرع» کتاف هدف چندین حمله راکتی از سوی دشمن سعودی قرار گرفت.

دراستان «الحدیده» در غرب یمن منابعی ویژه به خبرنگار فارس گفتند که این استان غروب روز گذشته هدف چندین حمله هوایی جنگنده‌های سعودی قرار گرفت که مقر نیروی هوایی در نزدیکی فرودگاه الحدیده و چندین منطقه دیگر این استان را هدف گرفتند.

در منطقه «العند» در استان «صعده» در شمال یمن که در مرز با عربستان واقع است، منابع قبیله‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن اعلام وقوع چند حمله هوایی در العند تاکید کردند: اجساد هشت تن از اعضای یک خانواده که در بین آنها چند زن و کودک بودند در پی یکی از حملات هوایی عربستان به العند از زیر آوار بیرون کشیده شد.

ساکنان منطقه بنی حوات در همجواری فرودگاه بین المللی صنعا نیز یک کودک را زنده از پس از چند روز از زیر آوار حملات روزهای نخست عربستان بیرون کشیدند.

پل راهبردی «عقان» که راه مواصلاتی بین منطقه کرس و العدوان در جنوب یمن است نیز هدف چندین حمله جنگنده های سعودی قرار گرفت.

بامداد پنج‌شنبه (6 فروردین) سفیر عربستان در آمریکا از آغاز عملیات «توفان قاطع» برای تجاوز نظامی به یمن خبر داد و اعلام کرد که این عملیات بامداد پنجشنبه ساعت 24 به وقت عربستان سعودی با دستور ملک سلمان شاه این کشور آغاز شده است.

10 کشور در این تجاوز نظامی مشارکت دارند که شامل اعضای شورای همکاری خلیج فارس‌ به جز کشور عمان، به علاوه ترکیه، اردن، مصر و سودان است.

۱۳۹۴/۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...